Ana SayfaGenelYouTube, içerik oluşturucuların düzeltmeler yapmasını kolaylaştıracak

YouTube, içerik oluşturucuların düzeltmeler yapmasını kolaylaştıracak

YouTube, içerik oluşturucuların videolarında düzeltme yayınlaması için daha kolay bir yol sunuyor. İşte tüm detaylar.

Bir YouTube ürün yöneticisi Creator Insider kanalında yaptığı açıklamada, düzeltme özelliği hakkında konuştu. Özellik, içerik oluşturucuların “önceden yayınlanmış videolarının açıklamalarındaki düzeltmelere ve açıklamalara dikkat çekmelerini” sağlayacak. İçerik oluşturucular, videoya “Düzeltmeleri Görüntüle” yazan bir bilgi kartı ekleyebilir. Kullanıcılar, açıklamadaki düzeltmeye erişmek için üzerine tıklayabilir veya dokunabilir. Ancak, kart yalnızca bir kez görünecek. Bir içerik oluşturucunun yapması gereken birden fazla düzeltme varsa yeni özelik sorunu tamamen çözmeyebilir. Ancak en azından ilk açıklamalarına dikkat çekebilecek ve açıklamada okumaya değer bilgiler olduğunu okuyuculara bildirebilecekler.

YouTube, içerik oluşturucuların düzeltmeler yapmasını kolaylaştıracak

Özellik, bir videoyu düzenleyip yeniden yüklemekten daha iyi bir alternatif olabilir. Zira silip tekrar yüklemek içerik oluşturucunun mevcut görüntüleme sayısını, beğenilerini ve yorumlarını kaybetmesine neden olabilir. İçerik oluşturucular da düzeltmeli bir yorumu sabitleyebilir, ancak görüntüleyenlerin bunu okuyacağının garantisi yok.

YouTube, bu özelliği, içerik oluşturuculardan gelen geri bildirimleri takiben oluşturdu. Uygun içerik oluşturucular özelliğe Haziran ayının sonuna kadar erişebilecek. Kanalında aktif ihtarlar bulunanlar veya söz konusu video bazı izleyiciler için uygunsuz olabilir. Söz konusu özellik devrimsel bir değişiklik yaratacak olmasa da çoğu açıdan kullanıcıların deneyimini iyileştirebilir. Zira şu anda sosyal medya platformları arasında ciddi bir rekabet söz konusu.

Samsung, 300 işçisini TV LCD bölümünden yarı iletken birime kaydıracak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting