Ana SayfaAppleiPhone X'un Ekran Değişim Fiyatı Belli Oldu!

iPhone X’un Ekran Değişim Fiyatı Belli Oldu!

Apple’ın kısa süre önce ön siparişe açıklan yeni nesil akıllı telefonu iPhone X’un ekran değişim fiyatı belli oldu. Oldukça yüksek olan ekran değişim ücreti, pek çok kullanıcının canını yakacak gibi duruyor. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Apple’ın büyük ses getiren akıllı telefonu iPhone X, pek çok yönüyle ilgi çekmişti. Telefonun sahip olduğu ekran yapısı, iPhone dünyası için bir devrim niteliği taşırken, cihazdaki FaceID gibi yeni nesil teknolojiler de telefon dünyasına yeni bir soluk getirme iddiasında.

Ülkemizdeki satış fiyatı kısa süre önce Apple Türkiye tarafından açıklanan telefonun ₺6.099 başlangıç fiyatı bulunuyor. 64 GB model olan ₺6.099 fiyatla satılıyor. 256 GB olan modeli tercih etmek isteyen kullanıcıların ise ₺6.899 gibi devasa bir rakamı ödemesi gerekiyor. Şu anda telefon piyasasında yaygın olarak satılan en pahalı telefon olan  Apple’ın yeni telefonları, teknik servis fiyatlarıyla da can yakıyor.

Saygın teknoloji yayını The Verge tarafından yayınlanan habere göre telefonun ekran oranım ücreti iPhone 8’in ekran değişim ücretinden tam %65 daha pahalı. 279 dolarlık bir ekran değişim ücretine sahip olan telefonun ekranı bir şekilde kırılırsa tam 279 dolar ödemek durumundasınız. Tabi ki bu ücret genişletilmiş garanti hizmetiniz veya sigorta hizmetiniz yoksa karşınıza çıkıyor. Eğer genişletilmiş garantiniz varsa ve onarım hizmeti bu garantiye dahilse ücretsiz şekilde ekranınızı değiştirebilirsiniz.

iPhone X’un 279 dolar olarak açıklanan ekran değişim ücreti tabi ki Amerika için geçerli. Amerika için iPhone 6’nın ekran değişim ücreti 128 dolar, X ile birlikte tanıtılan 8 modeli içinse 169 dolar dikkat çekmekte. Ülkemizde geceden sabaha değişen dolar kuruyla ülkemizdeki rakamları tahmin etmek ise çok güç.

Yaani en çok indirilen uygulama oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU