Apple Car iPhone teknolojilerini taşıyacak!

Apple araba projesi bir üst düzey yöneticiyi daha kaybetti

Apple tarafından geliştirilen ve şirketin tarihinde bir dönüm noktası olması beklenen elektrikli otomobil modeli Apple Car hakkında yeni bilgiler var.

Apple Car iPhone teknolojilerini taşıyacak! Apple’ın elektrikli araç projesi, şirketin kendi sürüş sistemi geliştirmede önemli bir adım attığı bildirileri ile hayat buldu. Kaynaklara göre, Apple testleri genişletiyor ve aracın sürüş yeteneklerini iyileştirmek için LiDAR sensörlerine ağırlık veriyor. Şirket, iPhone ve iPad Pro için zaten LiDAR tarama cihazları sağlayan Çinli tedarikçi Wenmao’dan otomotiv sınıfı LiDAR sensörleri temin edebilir.

Apple, CarPlay ile gaz ödemesine izin vermeyi planlıyorApple, CarPlay ile gaz ödemesine izin vermeyi planlıyor

Raporlar ayrıca Apple’ın tedarikçilerinden biri olan Foxconn’un, Apple’ın otomotiv stratejisiyle uyumlu olabilecek gelişmiş sürücü destek sistemleri yapmak için Alman endüstri devi Siemens ile ortaklık kurduğunu belirtiyor. Foxconn gibi Tayvanlı şirketlerin aracı üretmek için yeterli üretim kapasitesine sahip olduğu düşünüldüğünde, bu ortaklık önemli olabilir.

Apple Car

Apple Car iPhone teknolojilerini taşıyacak!

Apple’ın uzun süredir sözü edilen elektrikli aracının, şirketin uzun süredir test ettiği bir tür sürüş özelliği içereceği tahmin ediliyor. Araç, 100.000 doların altında bir fiyatla satışa sunulacak ve otoyollarda kendini sürüş yapabilme yeteneği olan sınırlı bir özelliğe sahip olabilir.

Apple’ın Wenmao’nun LiDAR sensörlerini kullanması önemli bir gelişme, çünkü şirketin otomotiv sınıfı LiDAR sensörleri için kapasite geliştirmesi biraz zaman alabilir. Ancak Wenmao’nun kalitesi ve Apple ile olan mevcut ilişkisi, özellikle Apple’ın uzun vadeli tedarik zinciri ortakları gibi şirketleri erken aşamada seçmesi muhtemel olduğundan bir ortaklık olasılığını artırabilir.

apple car 2

Raporlar, Apple’ın araç için ilk vizyonunu ölçeklendirdiğini gösterse de, şirketin sürüş sistemi geliştirme ve Foxconn ve Siemens gibi tedarikçilerle işbirliği yapma konusunda ilerleme kaydettiği görülüyor. Devam eden testler ve 2026’da piyasaya sürüleceği planlanan lansman tarihi ile Apple’ın elektrikli araç projesi, on yılın en çok merakla beklenen teknoloji lansmanlarından biri olacak. Apple Car iPhone teknolojilerini taşıyacak!

CYBERCORE II : Platinum ATX3.0 sertifikalı güç kaynağı