Ana Sayfa Apple Apple sürücüsüz araba ile karşımıza çıkabilir

Apple sürücüsüz araba ile karşımıza çıkabilir

Apple sürücüsüz araba ile 2024 yılında karşımıza çıkabilir. Nihayet Cupertinolu teknoloji devi otomotiv sektörüne de giriş yapacak.

Apple en çok iPhone’ları, iPad’leri ve Mac bilgisayarlarıyla biliniyor. Ancak yıllar içinde Apple’ın tüketiciler için kendi arabalarını tasarlama ve üretme üzerinde çalıştığı birçok rapor olmuştur. Yeni bir Reuters raporu, Apple’ın radikal bir şekilde yeni bir batarya teknolojisine sahip olacak ilk kendi kendine giden üretim otomobili için 2024 çıkış yılını hedeflediğini iddia ediyor.

Apple sürücüsüz araba 2024 yılında gelebilir

Kendi kod adı olan Project Titan üzerinde Apple’ın 2014’ten beri çalıştığı söyleniyor. İlk başlarda çalışma oldukça düzensizdi. Ancak 2018’deki liderlik değişikliğinden sonra Apple şimdi geliştirme için çok çalışıyor ve 2024 yılında tanımayı hedefliyor.

Kendi kendine giden otomobilin geliştirilmesinin bir parçası olarak Apple, LiDAR ve yeni piller gibi yeni teknolojileri araştırıyor. LiDAR sensörü, navigasyon için yararlı olan yolun 3B görünümünü oluşturmaya yardımcı olacak. Bu teknoloji iPhone ve iPad Pro’dakinden haliyle biraz daha gelişmiş olacak.

Apple özür diledi: İşte yaşanan o sürpriz gelişme

Apple, LIDAR ile birlikte benzersiz bir Monocell tasarımı kullanan yeni bir pil teknolojisi geliştiriyor. Bu, Apple’ın bir hücreye daha fazla pil kapasitesi sığdırmasına izin verecek ve araca daha fazla menzil sağlayacak. Ayrıca, güvenliği ve menzili iyileştirirken üretim maliyetini düşürebilecek yeni malzemeler üzerinde çalışıyorlar.

Apple sürücüsüz araba

Apple, otomotiv endüstrisine girerken bir tedarik zinciri bulmak, kâr marjları yaratmak gibi pek çok zorlukla karşı karşıya kalacağından ve teknoloji geliştirmenin kendisi Apple’ın karşılaşacağı zorluklardan sadece birkaçı…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting