Ana Sayfa Apple Apple Car başka bir bahara mı kaldı?

Apple Car başka bir bahara mı kaldı?

Apple ile Kia arasındaki görüşmelerin durdurulması Apple Car başka bir bahara mı kaldı sorusunu akıllara getirdi. İşte detaylar.

Son dönemde teknoloji gündemindeki önemli başlıklardan birisi de Apple tarafından üretilecek olan otomobil. Bilindiği üzere Apple’ın elektrikli otomobil üreteceğine dair çok uzun süredir çeşitli dedikodular var. Nitekim kısa sürede bu dedikodular bitecek gibi de görünmüyor.

Kısa bir süre önce Apple’ın üretim tarafında Kia ile anlaştığı iddia edilmişti. Hatta bu iddialardan sonra Kia’nın hisseleri yüzde 14 oranında yükseldi.

Ne oldu bilinmez fakat iki taraf görüşmeleri sonlandırdıklarını açıkladı. Apple ve Kia arasındaki görüşmelerde hangi maddede pürüz çıktığı ise bambaşka bir soru işareti.

Apple Car

Apple Car başka bir bahara mı kaldı?

Şimdi gelelim Apple’ın geliştireceği ve 2024 yılında yollara çıkarmayı planladığı elektrikli otomobile. Malum yeni trend elektrikli otomobiller. Nitekim Apple da bu sektörde boy göstermek istiyor. Kia ile olan görüşmelerin sonlandırılması Apple’ın farklı bir üretici ile görüşmeyeceği anlamını taşımıyor.

Mutlaka Apple’ın bir B planı vardır. Fakat bu plan için hangi üretici ile temasa geçileceği şimdilik farklı bir soru işareti. Kim bilir belki de Apple Kia yerine Tesla ile çalışmayı tercih eder. Böylelikle otomobilin üretim sürecinde çok daha hızlı bir şekilde yol alınabilir. Bekleyip göreceğiz. Zira daha 2024 yılına hayli uzun bir süre var.

Apple elektrikli direksiyonlarını görenler hayret edecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting