Ana SayfaAppleApple Bu Yıl İki Yeni iPhone Daha Çıkaracak! İşte Detaylar

Apple Bu Yıl İki Yeni iPhone Daha Çıkaracak! İşte Detaylar

Son günlerin en popüler konularından bir tanesi Apple’ın çıkaracağı yeni iPhone akıllı telefonları. Son gelen haberlere bakılırsa Apple 2013 yılı içerisinde orta seviyede iki yeni akıllı telefon daha çıkartmayı planlıyor. 

Analistlerin araştırmalarına göre Apple’ın bu yıl içerisinde 4 inçten büyük bir ekrana sahip bir iPhone çıkartması beklenmiyor. Bu yüzden ortalıkta konuşulan bu tarz haberlerin yalan çıkma olasılığının yüksek olduğu söylenebilir. Buna ek olarak Apple’ın ucuz iPhone modeli çıkaracağı komsundaki haberler de gerçekleri yansıtmıyor. Apple’ın 100 dolara telefon satacağını düşünen ve mantığına kabul ettiren birisi varsa, diyecek sözüm yok. Bundan 7-8 ay öncesine gittiğimizde Apple’ın patentlediği bir teknoloji önümüzdeki günlerde hayata geçirilebilir.   yeni iPhone tasarımlarıApple’in yeni ekran teknolojisi “Touch in Cell” adında ve normal dokunmatik ekranlardan farklı yapıda bir çözüm sunmasının yanı sıra aynı zamanda da normal dokunmatik ekranlara göre maliyeti daha düşük. Normal dokunmatik  LCd ekranlarda iki katman bulunuyor. Bu katmanlardan biri LCD ve diğeri ise dokunmatik devre yapılandırması. Apple’ın patentlediği yeni teknolojide ise dokunmatik katman LCD ekranın içinde yapılandırılmış. Bu yüzden ekran üzerinde ekstra bir katman kullanılmak zorunda değil. Bu sayede farklılaşmayı hedefleyen Apple önümüzdeki günlerde bu ekranlarla iki farklı model çıkartmayı hedefliyor. 3.5 inç ve 4 inç ekran büyüklüğünde olacak bu iPhone’lar iPhone 4S ve iPhone 5 tasarımlarıyla aynı kasa içerisinde satışa sunulacak. Bu yeni akıllı telefonlar normalden biraz daha uygun fiyatıyla dikkat çekecek. Fakat söylentilerdeki gibi çok ucuz bir iPhone görmeyi beklemeyin.

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting