Ana SayfaAppleApple bilgisayar pazarındaki payını arttırıyor

Apple bilgisayar pazarındaki payını arttırıyor

Genel olarak iPhone satışlarıyla ön plana çıkan Apple, son dönemde Mac satışlarından da hayli memnun. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Apple bilgisayar pazarındaki payını arttırıyor. Bilgisayar pazarındaki en köklü isimlerden biri olan Apple son dönemde Mac satışlarını da önemli oranda yükseltti. Malum pandemi ile birlikte uzaktan çalışma hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu.

Bu bağlamda pek çok kişi ince, hafif ve pil süresi uzun cihazlara yöneldi. Apple’ın da bu bağlamda piyasanın önde gelen isimlerinden biri olduğunu söylemek sanırım çok da yanlış bir ifade olmayacaktır.

Apple bilgisayar pazarındaki payını arttırıyor

Özellikle MacBook serisi taşınabilirlik anlamında rakiplerinin hayli önünde yer alıyor. Öte yandan MacBook tarzındaki diğer PC modellerinin de fiyat anlamında Apple ile aynı seviyelere çıkması, kullanıcıların MacBook’u tercih etmesinde belirleyici bir nokta oldu.

MacBook satışlarının artmasındaki bir diğer önemli faktör ise tabi ki iPhone satışları. Apple’ın cihazları arasındaki kurduğu muazzam ekosistem sayesinde MacBook satışları da dolaylı olarak artmış durumda. Aslında bugün AirPods ya da Apple Watch’ın satış başarısını da iPhone ile ilişkilendirmek çok yanlış olmayacaktır.

Açıkçası şu anki fiyat parametrelerinde MacBook modellerinin iyi bir satış başarısı elde etmesi bizleri çok fazla şaşırtmadı. Muhtemelen mevcut şartlar devam ederse MacBook satışları da önemli ölçüde artmayı sürdürecektir. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Sosyal medyada yalan habere hapis cezası!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU