Ana SayfaAkıllı TelefonApple 6G için kolları sıvadı

Apple 6G için kolları sıvadı

5G tarafında rakiplerinin gerisinde kalan Apple 6G için şimdiden kolları sıvadı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Amerika’nın önde gelen teknoloji ve yazılım devlerinden Apple ve Google yeni nesil kablosuz bağlantı teknolojisi için harekete geçti. Hem Apple, hem de Google Next G Alliance isimli bir gruba katıldı.

Apple ve Google dışında Charter Communications, Cisco, Hewlett Packard Enterprise, Intel, Keysight Technologies, LG Electronics, Mavenir, MITER ve VMware’ın da üye olarak yer aldığı grup ilk toplantısını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi.

Bu grubun temel amacı isminden de anlaşılabileceği üzere 6G üzerine çalışmalar yapmak. Bilindiği üzere Çin 6G için ilk çalışmalara kısa süre önce başlamış ve çeşitli sinyal testleri için uzaya bir uydu fırlatmıştı.

Olası 6G teknolojisinin hali hazırda tam olarak kullanmaya başlayamadığımız 5G’den en az 100 kat daha hızlı olması bekleniyor.

Apple M1

Apple 6G için şimdiden hazırlıklara başladı

5G tarafında pek çok global şirket Çin’in gerisinde kalmıştı. Aynı durumun 6G tarafında da yaşanmaması için çalışmalar çok erken başladı. Henüz 6G tarafındaki ilk somut testlere bile en az 10 yıl olduğu belirtiliyor.

Fakat gerekli çalışmalara şimdiden başlanmazsa yine Çin 6G’yi kullanan ilk ülke olacaktır. Görünen o ki bu durum sektördeki diğer teknoloji şirketlerinin pek de işine gelmiyor.

5G tarafında rakiplerinin çok gerisinde kalan Apple aynı hayatı 6G’de de tekrarlamak istemiyor. En azından görünen tablo bu şekilde.

Redmi K40 için geri sayım başladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU