Çin 6G kullanımı için kolları sıvadı: Hızına yetişemiyoruz

Çin 6G kullanımı

Çin 6G kullanımı ile ilgili çalışmalarına hız veriyor. Kısa bir süre içerisinde bu yeni teknolojinin birçok bölgede kullanılması amaçlanıyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte göz atalım.

ABD’nin en büyük rakibi olarak bilinen Çin 6G kullanımı ile ilgili çalışmalarını hızlandırıyor. Bu yeni teknoloji normal mobil telekomünikasyon hizmetlerinin 10 katı kadar veri iletim hızı sağlıyor. Yeni nesil mobil ağ hizmeti olan 5G bile bu yeni teknoloji karşısında yavaş kalıyor.

Özellikle son dönemlerde Çin hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere 5G teknolojisini Huawei üzerinden tüm dünyaya pazarlamaya çalıştı. Bu konuda önemli ölçüde başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi ise 6G ile birlikte yeni bir başarı hikayesi yazmaya çalışıyor.

Çin 6G kullanımı için aceleci davranıyor

Çin tarafından uygulanan politikalara baktığımızda teknolojide üst seviyelere çıkmaya çalıştığını görüyoruz. 6G gibi telekomünikasyon hizmetleri onun bu amacına ulaşmasına yardım edecek. 2030 yılında mobil işletim sistemini bir üst seviyeye çıkarmayı planlıyor.

Çin 6G kullanımı

Global mobil iletişim derneği danışmanı Wang Jianzhou son derece önemli açıklamalara yer verdi. Kendisi 5G çalışmalarına devam edilirken 6G temellerini attıklarını söyledi. Böylece bu teknolojinin uzun bir süredir geliştirildiğini vurgulamış oldu. Çin 6G için yatırımlarına devam edecek.

Honor Play 30 Plus 5G tamamen ortaya çıktı

Spektrum verimliliği, trafik yoğunluğu, gecikme ve en yüksek hız gibi konularda bu teknoloji 5G’yi bile geçecek. 2030 yılında 6G çok daha fazla konuşulacak. Peki siz bu yeni teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir