Apple filmler için 1 milyar doları gözden çıkardı!

123 5

Apple’ın ismi bu aralar iPhone 15 serisi hakkındaki dedikodularla gündeme geldi. Şirketin iPhone 15’te artan maliyeti azaltmak için çeşitli yöntemler düşündüğü ve RAM’de iyileştirme yapmayacağı ileri sürüldü. Yani iPhone 15 ailesi, RAM olarak iPhone 14 serisiyle aynı olacak görünüyor. En azından son gelen rapora göre bu şekilde. Bir yandan yeni iPhone’lar konuşulurken, diğer yandan Apple‘ın başka planları ortaya çıktı. Cupertino merkezli dev, film harcamaları için yıllık 1 milyar doları gözden çıkardı. Bu filmleri dünya çapında sinemalarda da gösterime sokmak istiyor. Neler olduğuna daha yakından bakalım.

Bloomberg’in paylaştıklarına göre teknoloji devi, Apple TV+ için film harcamaları yıllık 1 milyar dolara çıkarmayı, ayrıca bu filmleri dünya çapında sinemalarda gösterime sokmayı planlıyor. 2021’de CODA ve Cherry isimli Apple TV+ filmleri birkaç haftalığına belirli sayıda sinemada gösterime girdi. Ancak işler şu anda değişmiş durumda ki, şirket daha yüksek bütçeli filmlerle, daha fazla sayıda sinema salonuna ulaşmak istiyor. Peki bu hamlenin sebebi nedir? Şirket, Apple TV+’ın Hollywood’taki profilini yükseltmek, daha fazla aboneyi kendine çekmek ve kültürel etkinlikler oluşturmak için bu planı devreye soktu.

apple

Teknoloji devinin aralarında Martin Scorsese’ın Killers of the Flower Moon, Ridley Scott’ın Napoleon gibi yapımların bulunduğu özel Apple TV+ filmlerini bu sene sinemalarda gösterime sokmak için dağıtımcı bazı şirketlerle görüşmeler yaptığı tahmin ediliyor. Filmlerin en az 1 ay boyunca dünya çapında sinemalarda gösterilmesi bekleniyor. Fakat habere göre Cupertino merkezli devin dağıtımcı şirketlerin istediği ücretin yüksek olması konusunda bazı endişeleri varmış. Bu yüzden görüşmelerde sıkı pazarlıkların yapıldığı iddia ediliyor. Neler olacağını önümüzdeki haftalar içinde birlikte göreceğiz.

Apple’dan yeni güncelleme hakkında açıklama geldi

Apple, iOS 16.4 güncellemesiyle birlikte iPhone’a hücresel çağrılar için Ses İzolasyonu (Voice Isolation) özelliği ekleyeceğini duyurdu. Bu özellik arka plan gürültüsünü azaltarak, görüşme sırasında öncelikli olarak sesi öne çıkarıyor ve daha net bir görüşme yapmayı sağlıyor. Ses İzolasyonu, iOS 15, macOS Monterey veya daha yeni sürümlerin yüklü olduğu cihazlarda FaceTime, WhatsApp ve diğer uygulamaları kullanan VoIP aramaları için önceden mevcuttu. Fakat hücresel bağlantı için kullanılmıyordu. iOS 16.4’le birlikte bu durum değişecek.

Resident Evil 4 Remake çıktı ancak içeriği kırpıldı