Ana sayfa Apple Apple'ın Türkiye için yayınladığı iOS güncellemesi dünya çapında yeni sorunlara yola açtı

Apple’ın Türkiye için yayınladığı iOS güncellemesi dünya çapında yeni sorunlara yola açtı

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından Türkiye kullanıcılarının yaşadığı sorunları çözmek için yayınlanan iOS 12.1.2 güncellemesi, dünya çapında yeni “hücresel veri” sorunlarını beraberinde getirdi.

Hatırlarsanız, Apple’ın birkaç hafta önce yayınladığı iOS 12.1.1 ile çeşitli sorunlar baş göstermiş, ABD’li firma hataları düzeltecek şekilde hızlı bir güncelleme göndermişti. iOS 12.1.2 isimli bu yeni sürüm, temelde Türkiye’deki son nesil iPhone kullanıcılarının hücresel veri sorunlarını gidermek ve bazı eSİM problemlerini çözmek için gelmişti. Ne yazık ki düzeltme amaçlı gelen sürüm, dünya çapında iPhone kullanıcılarını etkileyecek sorunları geri getirdi.

Apple’a şikayet yağmuru

Kullanıcı raporlarına göre, pek çok farklı ülkede bağlantıyla ilgili çeşitli sorunlar yaşanıyor. Kimileri servis yok uyarısıyla karşılaşırken, kimileri hücresel veriyi veya Wi-Fi’ı kullanamıyor. Üstelik sorunlardan daha eski iPhone sahipleri de etkileniyor.

Öte yandan son sürümün, aslında Türkiye’de yaşanan benzer sorunları çözmek için gelmiş olması, yabancı basın tarafından da konuşuluyor ve ironi olarak değerlendiriliyor.

Halihazırda beta aşamasında olan iOS 12.1.3 içinse çalışmalar hızlanmış olmalı. ABD’li teknoloji devi sorunları muhtemelen birkaç gün içerisinde çözecektir.

Volkswagen 2 milyar avro daha ödeyecek!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler