Ana SayfaFotoğraf MakinesiAntik Kamera İçerisinden Yüzyılın En Eski Fotoğrafı Sağlam Çıktı!

Antik Kamera İçerisinden Yüzyılın En Eski Fotoğrafı Sağlam Çıktı!

Amerika’da geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay birçok kişiyi hayretler içinde bırakmaya yetti. Bakın bu ilginç kamera olayının detayları neler.

Analog kameralarla fotoğraf çekmeyi seven Anton Orlov geçtiğimiz günlerde eski ürünlerin satıldığı bir mağazadan 1901 Bellini Jumelle model bir fotoğraf makinesi almış. Oldukça eski olan bu makinenin çalışıp çalışmadığını test etmek için içini açtığında bir filmin içinde olduğunu görmüş ve filmi banyo etmiş. Ortaya çıkan fotoğraflardan bir tanesini aşağıda görüyorsunuz.130113-oldpix-bcol1.photoblog900
Anton Orlov filmin içinden birçok resim çıktığını ve bunlar arasında bombaların ve birçok atlı asker resminin olduğunu söylüyor fakat bu resimlerin hemen hemen hepsi kullanılmaz halde sadece bu gördüğünüz resimlerin baskı edilebilir halde filmin içinde kalmayı başardığını söylüyor. 100 yıla yakın bir zamandır orada duran bu fotoğraflarının bozulmaması ilginç.

screen-shot-2013-01-15-at-6-57-33-pm

- Reklam -

fft99_mf2956847
old-photos

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting