Ana SayfaAkıllı SaatAsus Akıllı Saat Eylül'de Piyasaya Sürülecek

Asus Akıllı Saat Eylül’de Piyasaya Sürülecek

Google’ın giyilebilir cihazlara yönelik olarak geliştirdiği Android Wear işletim sistemiyle çalışan Asus akıllı saat, Eylül ayında piyasaya sürülecek.

Son dönemde teknoloji dünyasının en hızlı gelişen alanı haline gelen giyilebilir cihazların önemi, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Google I/O 2014‘te bir kez daha kanıtlandı. İnternet devi Google‘ın yeni ürünlerini görücüye çıkardığı bu etkinliğe, Google’ın giyilebilir cihazlara yönelik olarak geliştirdiği Android Wear işletim sistemi damga vurdu.

ASUS_akıllı_saat

Güney Koreli teknoloji devleri LG ve Samsung, Android Wear işletim sistemli akıllı saatlerini etkinlikte görücüye çıkardı ve Motorola’nın yakında bu firmaları takip etmesi bekleniyor. Samsung, LG, Motorola bu işletim sistemini kullanan ilk firmalar olsalar da yakında onlara birçok firmanın da katılması bekleniyor. Android Wear‘ın giyilebilir cihazlar dünyasına sunduğu bu nimetlerden faydalanacak yeni ürünlerin başında da Asus akıllı saat geliyor.

Tayvanlı bilgisayar firması Asus‘un giyilebilir cihazlar alanına yönelmeyi planladığı ve yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığı yönünde ilk haberler, geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. Bugüne kadar Asus akıllı saat hakkında kayda değer bir gelişme yaşanmamış olsa da, nihayet akıllı saatin ne zaman piyasaya sürüleceği ortaya çıktı. Son dönemde hayli kızışan akıllı saat alanında pay sahibi olabilmek için sıkı bir çalışma yürüten Asus’un, Android Wear işletim sistemli akıllı saatini Eylül ayında piyasaya süreceği belirtiliyor.

Moto 360 Akıllı Saatin Yüzü Belli Oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU