Ana SayfaAndroidAndroid ve iOS güvenlik açıkları şirketleri harekete geçirdi

Android ve iOS güvenlik açıkları şirketleri harekete geçirdi

Google Project Zero isimli bir hacker grubu, Android ve iOS güvenlik açıkları ile alakalı herkesi korkuttu. İşte ortaya çıkan güvenlik açıkları.

Android ve iOS güvenlik açıkları, kullanıcıların tamamında kritik problemlere neden oldu. Chrome, Android, Windows ve iOS gibi platformlarda; aslında hiç tahmin edilemeyecek kadar çok fazla güvenlik açığı varmış. Eğer bunun en kötüsü olduğunu düşünüyorsanız sıkı durun.

Google Project Zero beyaz şapkalı hacker grubu tarafından yapılan incelemelerde, bu açıklardan aslında çok fazla kişinin yararlandığı ortaya çıktı. Yani kötü niyetli hackerlar bu açıkları kullanarak işlem yapmış olabilir.

Android ve iOS açıkları güncelleme yapılmasına neden oldu

Android her ne kadar güvenli görülse bile açık kaynaklı bir yazılım. Bu nedenle akıllı telefonlarda Android kullanımı, güvenlik açıklarına neden olabiliyor. iOS ise kapalı bir yazılıma sahip olduğu için ulaşılamaz görülüyor. Ancak gelen son veriler bunun hiç de öyle olmadığını ortaya koyuyor.

Android ve iOS güvenlik açıkları

Bu hacker grubu tarafından yapılan denemelerle birlikte, iOS platformuna giriş sağlandı. Bu sayede kullanıcıların çok değerli bilgileri çalınabiliyor veya bir şekilde zarar verilebiliyor. Bu açıklar hızlı bir şekilde Google şirketine bildirildi. Tüm bu hatalar ortaya çıktıktan sonra, iPhone 6 ve iPhone 5S için güncelleme geldi.

Hackerlar aynı zamanda Chrome ve Windows platformlarında da çok fazla bilgi çaldı. Bu durum oralarda da çok ani güvenlik güncellemelerine neden oldu. Bu güvenlik açıklarına bakılırsa, hiçbirimiz güvende değiliz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting