Ana SayfaGundemAndroid M duyuruldu!

Android M duyuruldu!

Belli aralıklarla işletim sistemi güncelleştirmesi duyuran Arama Motoru Google, Android M’i ABD’de düzenlenen I/O etkinliğinde resmi olarak duyurdu.

Android’de; A,B,C’sel sırayla giden ve sürümlere tatlı ya da şekerleme adı veren Arama Motoru Google, yeni sürüm için geleneği bozmadı.

Kullanımdaki en nihai Android sürümü Lollipop (Android 5.0) olan Arama Motoru Google, yeni işletim sisteminin hangi isimle anılacağını şimdilik açıklamadı.

Halen geliştirme aşamasında olduğu açıklanan yeni işletim sistemi birçok yenilik içeriyor. Bunlar arasında en önemlisi parmak izi okuyucu desteği gelmesi.

android m

Bugüne kadar Samsung ve Huawei gibi firmalar kendi parmak izi okuyuculu telefonlarını geliştirse de işletim sisteminin doğrudan böyle bir desteği yoktu.

Android M ile birlikte parmak izi fonksiyonu standart bir hale gelecek. Yeni işletim sisteminde mühim bir düzenleme ise firmanın ödeme sistemi Wallet’ın yerini alacak olan Android Pay. Artık işletim sistemi içinde daha düzenli ve uygulama tarafında da desteklenen bir ödeme platformu bulunacak.

Google rekor kırdı!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU