Ana SayfaAndroidAndroid kullanıcıları arama özelliğini daha ayrıntılı görecek: İşte yeni özellik

Android kullanıcıları arama özelliğini daha ayrıntılı görecek: İşte yeni özellik

Android kullanıcıları arama özelliğini yeni güncelleme ile daha detaylı bir şekilde görebilecek. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Uzun bir süredir yenilik bekleyen Android kullanıcıları arama özelliğini çok daha ayrıntılı bir şekilde görme imkanına kavuşuyor. Android 12 ile birlikte gelecek olan yeni özellikler bu defa arama bölümünü ilgilendiriyor. Normal şartlarda sistem genelinde arama özelliği bulunuyor. Ancak temel işletim sisteminin bir parçası olmayan bu özellik pek kullanışlı değil.

Pixel telefonlara Beta 4 güncellemesi ile birlikte gelen bu özellik sayesinde aramalar çok daha kolaylaşacak. Android 12 Beta 4 sürümü ile birlikte kullanıcılar hızlı sonuçlar alabilecek. Böylece arama butonu daha işlevsel hale gelecek.

Android kullanıcıları arama özelliğini daha aktif kullanacak

Android kullanıcıları tarafından tercih edilebilecek bu güncelleme sayesinde klavye otomatik olarak açılacak. Böylece açılan klavye üzerinden istediğiniz uygulamaları görebileceksiniz. Klavyenin burada otomatik olarak devreye girmesi ayrı bir kolaylık sağlayacak.

Android kullanıcıları arama özelliğini

Tüm bunlara ek olarak bir harfe tıkladığınızda hangi sonucun önce çıkmasını istediğinizi bile belirlemeye imkanınız var. Mesela T harfini yazdığınızda telefon yerine takvim uygulamasını görebilirsiniz. Arama sorgusunun detaylarına bakıldığında kısayollar ipuçları ayarlar ve kişiler gibi bölümlerin birlikte arandığı görülüyor.

Android 12 alacak Xiaomi modelleri netleşti

Android 12 ile birlikte gelen bu özellik sayesinde arama bölümleri beklenenden çok daha işlevsel bir hal alacak. Normal şartlarda kullanıcıların arama bölümünden herhangi bir uygulamaya ulaşması için bazı işlemler yapması gerekiyordu. Şimdi ise otomatik klavye ile hızlı bir şekilde aradığınızı bulabilirsiniz. Ancak bu özelliğin henüz beta aşamasında olduğunu hatırlatalım. Peki siz gelecek olan bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting