Ana sayfa Mobil Uygulamalar Android için WhatsApp karanlık temaya nihayet kavuştu!

Android için WhatsApp karanlık temaya nihayet kavuştu!

Android için WhatsApp, son beta sürümü ile uzun zamandır beklenen karanlık tema seçeneğine kavuştu. Bakalım karanlık tema WhatsApp’ta nasıl görünüyor?

WhatsApp’ın uzun bir süredir karanlık tema üzerinde çalıştığını sizlere defalarca aktarmıştık. Bir türlü karanlık temayı tam olarak kullanıma sunamayan WhatsApp, bugün yeni Beta sürümü ile karşımıza çıktı. WhatsApp’ın 2.20.13 numaralı Beta sürümü ile artık karanlık tema resmen kullanıma sunuldu.

Android için WhatsApp karanlık temaya kavuştu!

WhatsApp’ın karanlık temadan anlayışı maalesef ki renkleri koyulaştırmak olmuş. Yani AMOLED / OLED ekranlar için simsiyah bir tema seçeneği henüz sunulmuyor. Ancak bu komple siyah temanın yaz aylarına doğru kesin geleceğini söyleyebiliriz. WhatsApp’ın karanlık temasını Android’de kullanmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Android için WhatsApp’ı Google Play’den en son beta sürümüne güncelleyin veya APK’yı buradan indirin.
  • WhatsApp> Ayarlar > Sohbetler > Tema > Temayı seç bölümünden karanlık temayı aktifleştirin.

Android 10 kullanıcıları için mevcut ‘Sistem varsayılanı’ seçeneği, Android sistemi tarafından kullanılan temayı tanımlıyor. Temayı buna göre açık veya koyu tema olarak değiştiriyor. Android Pie ve daha düşük sürümleri için “Pil Tasarrufu ile Ayarla” seçeneğ ise Pil Tasarrufu ayarlarına göre otomatik olarak açık veya koyu temaya geçiyor.

Android için WhatsApp

Şimdilik sadece Android’de kullanıma sunulan karanlık temanın önümüzdeki günlerde iOS platformuna da gelmesi bekleniyor.

Surface Duo Microsoft CEO’sunun elinde görüntülendi

Karanlık tema seçeneğinin beta aşamasından ise Şubat ayı içerisinde çıkmasını ve tüm kullanıcılara sunulacağını tahmin ediyoruz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler