Ana SayfaGenelAMD BTC için özel kart üretecek

AMD BTC için özel kart üretecek

Nvidia’nın ardından AMD de mining için özel kart üretmeye hazırlanıyor. AMD tarafından üretilecek olan ekran kartı BTC yani Bitcoin üretmek için kullanılacak.

Teknoloji dünyasındaki önemli isimlerden biri olan AMD, özellikle mining piyasasının trend olmasıyla muazzam bir çıkış yakaladı. Genel olarak mining kullananların bir çoğu bu iş için AMD kartlarını tercih ediyor.

Bu tercihin birkaç farklı nedeni var. Fakat en önemlisi AMD kartlarının Nvidia kartlarına nazaran daha uygun bir etikete sahip olması. Kazım hızı tarafında da tatminkar bir performans sunan bu kartlar öyle absürt derecede enerji de harcamıyor.

AMD BTC için özel kart üretecek

Son dönemde ekran kartlarına olan talebin artması ve oyun için geliştirilen kartların mining yapanlar tarafından piyasadan toplanması AMD’nin ek tedbirler almasına zemin hazırladı.

Hatırlanacağı üzere Nvidia bir süre önce madencilik için özel bir kart üreteceğini açıklamıştı. Şimdi de benzer bir açıklama AMD’den geldi. AMD Bitcoin kazımında kullanılmak için özel bir ekran kartı tasarlayacağını açıkladı. Bu kart sadece Bitcoin kazımında kullanılacak ve oyun oynamak için uygun olmayacak.

Burada kafanıza şu takılabilir. AMD neden Ethereum yerine Bitcoin kazan bir kart çıkartıyor. Onun cevabını da şöyle verebiliriz.

ETH Temmuz ayında alacağı güncelleme sonrası madencilik tarafında bekleyenleri üzebilir. Bu yüzden de AMD Bitcoin üzerine oynayarak farklı bir hamleye imza atmış durumda.

Sıfır araçlar için ÖTV oranı artabilir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting