Amazon, Prime abonelerine hediyesini duyurdu!

Amazon, Prime abonelerine hediyesini duyurdu!

Amazon, yakındaki restoranlardan ücretsiz teslimatlar da dahil olmak üzere bu ay Prime Day öncesinde Prime üyeleri için bir avuç yeni avantaj duyurdu. İşte detaylar.

ABD’deki tüm Prime üyeleri artık, genellikle ayda 10 ABD Doları tutarındaki bir yıllık Grubhub+ üyeliğine ücretsiz olarak erişebilecek. Amazon, yerel bir Getir Yemek benzeri rakibi yaratma girişiminde kendine ait bir restoran dağıtım hizmetine sahip. Ancak şirket nihayetinde İngiltere ve ABD’de bu hizmetini kapattı. Bu sefer şirket, yerleşik bir teslimat hizmetiyle birlikte çalışıp bu sektöre geri girmeye karar verdi.

Amazon, Prime abonelerine hediyesini duyurdu!

Grubhub+ üyeleri, siparişleri 12 doların üzerinde olduğu sürece, yemek dağıtım ücreti ödemeyecek. Ayrıca, siparişlerinde ücretsiz yemek ve indirimler içeren ödüller alacaklar. Prime aboneleri, Amazon’daki resmi avantaj sayfasına gidip teklifi etkinleştirerek ve ardından Prime statülerini teslimat hizmetiyle paylaşarak ücretsiz Grubhub+ üyeliklerini kullanabilirler. Mevcut Grubhub+ kullanıcıları bile, mevcut faturalandırma döngüleri sona erdikten sonra ücretsiz yıllarının başlamasıyla birlikte ücretsiz hak talebinde bulunabilirler. Prime üyeliğini iptal eden kişiler ücretsiz Grubhub+ yılına erişimlerini de kaybederken, buralarda kalanlardan 12 ay sonra teslimat hizmeti için ayda 10 ABD doları tahsil edilecek.

Bu ortaklık, Amazon’un Grubhub’ın Hollandalı ana şirketi Just Eat Takeaway.com ile yaptığı ticari anlaşmanın bir parçası. Anlaşmaya göre Amazon, Grubhub’ın tamamen seyreltilmiş adi hisse senetlerinin yüzde 2’si değerinde hisse senedi garantisi alacak. Grubhub, şirketin “kısmi veya tam satışını aktif olarak keşfetmeye devam ettiğini” söyledi.

Microsoft yeni Outlook Lite Android uygulaması bu ay geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir