Ana SayfaGenelAmazon kan kaybetmeye devam ediyor

Amazon kan kaybetmeye devam ediyor

Amazon kan kaybetmeye devam ediyor. Şirketin hisse değeri 2020’nin nisan ayından beri olmadığı kadar düşük rakamlara geriledi.

Bildiğiniz gibi bu yılın başında tüm dünyada ekonomik sıkıntılar etkilerini hissettiriyor. Bir yandan pandemi döneminin henüz tam atlatılamayan etkileri, bir yandan Rusya-Ukrayna krizi derken dünya finansal olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bunun etkisini en net şekilde hisseden sektörlerden biri de teknoloji sektörü. Sene başından beri teknoloji şirketlerinin hisseleri düşüşte. Üstelik Apple ve Google gibi en güvenilir teknoloji şirketleri bile bu düşüşten nasibini almış durumda. Ancak bazı şirketler bu krizden daha ciddi yaralar alıyor. Bu şirketlerden biri de Amerikalı internet devi Amazon.

Amazon çalışanlarıyla problem yaşamaya devam ediyor

2022’nin üçüncü çeyreğinin mali sonuçlarını açıklayan Amazon, bir kez daha pazar beklentilerinin altında kaldı. Bu da şirketin hisselerinin bir kez daha düşüş yaşamasına neden oldu. Mali çeyrek sonuçlarının açıklanmasının ardından şirketin hisseleri bir anda yüzde 9 değer kaybetti. İlerleyen saatlerde bu kayıp biraz yumuşasa da şirketin hisseleri bugün artık yılın başında olduklarından çok daha aşağıda. Öyle ki Amazon’un hisseleri, 2020’nin nisan ayından beri hiç olmadıkları kadar düşük rakamlara inmiş durumda.

Başta da belirttiğimiz gibi Amazon bu düşüşte yalnız değil. Alphabet (Google), Meta, Microsoft gibi teknoloji devleri de bu çeyrekte beklentilerin altında kaldı. Ancak düşüşün hep beraber yaşanıyor olması şirketin hızla değer kaybettiği gerçeğini değiştirmiyor. Üstelik yılın son çeyreğine dair öngörüler de bu gidişatın yakın zamanda değişmeyeceğini gösteriyor.

Meta’ya bir ceza da Türkiye’den geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting