Ana sayfa Genel Amazon GO marketlerini sinemalara mı kuracak?

Amazon GO marketlerini sinemalara mı kuracak?

Amazon GO süpermarketleri, kasiyersiz ve akıllı tasarımlarıyla, mağazaları yapay zekanın kontrolüne bırakmasıyla ün yapmıştı. 

16 Amazon GO marketine mini kardeşler gelecek

Amazon bu yeni kasiyersiz süpermarket konseptini yaygınlaştırmak için şimdi atılım yapmaya çalışıyor. Şirket, şehir merkezlerindeki kalabalık noktalarda açtığı mağazaların yanında şimdi minik “kantin” konseptinde mağazalar da açacak.

Sinema ve tiyatro fuaye alanlarında açılacak kasiyersiz mini marketlerle yüksek kar marjlı satışlar yapmayı planlıyor. Üstelik bu fuaye alanlarında kasiyer çalıştırma zorunluluğu da ortadan kalkmış olacak.

Amazon bu mini marketler için şimdilik Regal sinema salonları zinciri ve havalimanlarında market işleten OTG ile görüşüyor.

E-tiacret ve teknoloji devi şimdilik kendi namına 16 adet GO marketi açmış durumda. Anack bu aşamadan sonra başka market işleticilerine de GO teknolojisini satacak veya ortaklık kuracak gibi görünüyor.

Uncharted filmi için Travis Knight ile anlaşıldı

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En güçlü akıllı telefonlar Ocak 2020

2020 model amiral gemisi telefonların çıkmasına artık sayılı günler kaldı. İşte yeni jenerasyon öncesi en güçlü telefonlar Ocak 2020 listesi. Akıllı telefon sektöründe önemli gelişmeler...

Son Haberler