Ana SayfaGenelAlmanya enerji krizi ile boğuşuyor!

Almanya enerji krizi ile boğuşuyor!

Rusya’nın doğalgaz kartını devreye sokması, batı ülkelerini korkuttu. Kışı çetin geçirecek ülkelerden birisi de Almanya!

Almanya enerji krizi ile boğuşuyor! Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş gün geçtikçe daha da dramatik bir hal alıyor. Avrupa ülkeleri ve ABD tarafından devreye sokulan ekonomik yaptırımlar, Rus lider Putin’i köşeye sıkıştırmıştı. Ancak her fırsatta ne kadar tehlikeli olduğunu gösteren Putin, son olarak enerji kartını oynadı. Avrupa’ya doğalgaz akışını kesen Rusya, böylece Avrupa’yı soğuk kış öncesinde çaresiz durumda bıraktı.

GIF -elektrik direkleri

Kışın en sert geçmesini beklediğimiz ülkelerden bir tanesi de şüphesiz ki Almanya. Bunun için şimdiden tasarruf etmeye başlayan ülkenin Thüringen eyaletinde ilginç bir öneri gündeme geldi.

dogalgaz

Almanya enerji krizi ile boğuşuyor!

Parlamentonun soğuk olduğunu ve üşüdüklerini söyleyen bazı vekiller, sıcaklığın arttırılmasını istedi. Ancak Parlamento Başkanı Birgit Pommer, “Kullanabileceğimiz birkaç battaniyemiz var.” diyerek durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

dogalgaz 1

Ayrıca Pommer, battaniye kullanımlarında önceliğin kadın vekillere verilmesi konusunda bir ricada da bulundu. Bunun yanı sıra eyalet yönetimi, tasarruf edebilmek adına kamu binalarında sıcaklığı 19 santigrat dereceye düşürme kararı aldı. Bu tablo henüz kış mevsiminin en soğuk yüzünü göstermediği zamanlarda karşımıza gelmişken, kara kış döneminde neler yaşanabileceğine dair de ciddi bir işaret niteliğinde. Bakalım ilerleyen zamanlarda Avrupa Rus gazına alternatif üretebilecek mi? Enerji krizi nasıl aşılacak? Bekleyip göreceğiz.

Elon Musk, Twitter davasıyla ilgili ifade verecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting