Akıllı telefon fiyatları düşmeye başladı!

Akıllı telefon fiyatları düşecek mi

Son dönemde düşen kurun da etkisiyle akıllı telefon fiyatları normale dönmeye başladı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Geçtiğimiz yıl döviz kurunda çok ani yükselişler meydana gelmişti. Özellikle dolar bir anda kimsenin beklemediği bir şekilde 8.6 TL’ye çıkarken, euro’da 10 TL barajını aşmış ve 11 TL’ye doğru yol almıştı.

Hal böyle olunca pek çok teknoloji ürününe zam geldi. En çok zam gelen ürünlerden birisi de akıllı telefonlar oldu. Geçtiğimiz yılın Mart ayında 1700 TL ile pazara giren cihazlar bir anda 2700 TL’ye varan fiyatlarla satılmaya başlandı.

Neyse ki döviz kurlarının normale dönmesiyle birlikte akıllı telefon fiyatlarında da düşüş gözlemlenmeye başladı. Peki bu düşüş daha ne kadar devam edecek?

Akıllı telefon fiyatları düşmeye başladı!

Döviz kurlarında yaşanan düşüş piyasaya da olumlu olarak yansıdı. Özellikle elektronik grubu ürünlerde muazzam fiyat düşüşleri söz konusu. Genele baktığımızda akıllı telefon fiyatlarında da yüzde 20’ye varan indirimler görmekteyiz. Bu indirimler bir süre kalıcı olabilir.

Hali hazırda 3000 TL civarı fiyatlara satılan telefonların etiketleri 2400 TL’ye kadar düşmüş durumda. Muhtemelen kurlar artmadığı sürece etiketler de bu şekilde kalmaya devam edecektir.

Eğer şu sıralar bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız tam da sırası diyebiliriz. Keza pek çok yabancı finans kuruluşu dolar / TL paritesinin bir süre bu sınırda kalacağını tahmin ediyor. Elbette yine de tercih sizin.

GeForce Now hangi oyunları kapsıyor? İşte yanıtı