Akıllı telefon fiyatları düşecek mi! İşte cevabı

Akıllı telefon fiyatları düşecek

Son zamanlarda dünyanın geçirdiği hareketli günler nedeniyle akıllı telefon fiyatları düşecek iddiası ortaya atıldı. Dilerseniz bu söylentilerin doğru olup olmadığına bir göz atalım.

Bildiğiniz üzere akıllı telefon fiyatları düşecek iddiası neredeyse her yıl ortaya atılıyor. Akıllı telefon piyasasının devleri olan Apple, Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi şirketler de her yıl yeni ürünler sergiliyor. Huawei akıllı telefonlarının en yeni serisi olan P serileri çok güçlü kameralarla adeta gövde gösterisi yapıyordu ve Apple, iPhone 11 sonrasında iPhone 12 için çalışmalarını hızlandırmaya gayret ediyordu. Ancak tüm akıllı telefon şirketlerinin hiç beklemediği bir gelişme yaşandı.

Küresel etkenler fiyatları düşürebilir

2020 yılı beraberinde çok büyük felaketler getirdi. Son olarak yaşanan salgın nedeniyle insanlar evlerinden çıkamazken akıllı telefon üreticileri de üretim devamını sağlayamadı. Bu nedenle akıllı telefon satışlarında da önemli bir gerileme yaşandı.

Akıllı telefon fiyatları düşecek mi

Tüm bu faktörlere ek olarak 5G teknolojisinin de çok hızlı bir şekilde gelmesi işleri iyice değiştirdi. Artık eski olarak adlandırılabilecek 4G bağlantılı akıllı telefonlar çok tercih edilmiyor. Bunun farkında olan akıllı telefon üreticileri 4G akıllı telefon modelleri ile ilgili indirimler yapmak için hazırlanıyor. Ayrıca bütün akıllı telefon üreticilerinin üst segment modeller için indirim yapacağı da neredeyse kesinleşti.

Android uygulamaları kullananlar büyük tehlike altında

Hem 5G teknolojisinin gelmesi hem de salgın nedeniyle akıllı telefon fiyatlarında düşüş yaşanacağını söylemek mümkün. Bu cihazlarla ilgili indirimler daha şimdiden Çin’de başladı bile. Sizce akıllı telefonlar ile ilgili büyük indirimler görebilecek miyiz? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


Akıllı telefon fiyatları düşecek mi! İşte cevabı” hakkında 5 yorum

   1. Benzin, -100 $ geriledi ne oldu peki bu nedenle çok zor. sözde ithalatı dengede tutmak adına yaparlar.
    Telefon alırken ödediğimiz vergiler aşağıda belirttim.
    Özel Tüketim Vergisi (ÖTV): %25 – %40 – %50 (vergi matrahına göre)
    Katma Değer Vergisi (KDV): %18
    TRT Bandrolü: %10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir