AirPods 2 fiyatı hangi ülkelerde yüksek? İşte cevabı

Apple AirPods Pro 2 bu yıl gelmeyecek! İşte detaylar

Apple’ın kablosuz kulaklık kategorisindeki yeni amiral gemisi AirPods Pro 2’nin dünya genelindeki satış fiyatları netleşince, en pahalıya satan ülkenin hangisi olduğu da anlaşılmış oldu.

AirPods 2 fiyatı hangi ülkelerde yüksek? İşte cevabı! Apple’ın yeni cihazları, teknoloji dünyasını meşgul etmeye devam ediyor. Ancak Amerikalı teknoloji devinin yılda bir defa gerçekleştirdiği ve bir yıl boyunca satışa konu olacak ürünlerini tanıttığı etkinliğin böylesi bir hava yaratması da son derece normal olsa gerek. İşte bu haberimizin konusu ise 7 Eylül’de gerçekleşen Far Out lansmanı sırasında tanıtılan AirPods Pro 2 ve bu cihazın dünya genelindeki satış fiyatları olacak.

Apple AirPods Pro 2 bu yıl gelmeyecek! İşte detaylar

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan verilere göre Türkiye’nin, iPhone 14 serisinin en pahalıya satıldığı ülkeler sıralamasında acı bir şekilde birinci sırayı aldığı anlaşılmıştı. Üstelik bu sıralamanın dolar bazında yapıldığını ve kullanıcıların satın alma gücünün dikkate alınmadan oluşturulduğunu da hatırlatalım.

Apple AirPods Pro 2 bu yıl gelmeyecek! İşte detaylar

AirPods 2 fiyatı hangi ülkelerde yüksek? İşte cevabı

İşte bu gelişmenin ardından acaba diğer ürünler de durum ne diye merak ediyorsanız korkmayın, yeni iPhone modelinin en pahalıya satıldığı ülkeler sıralamasında koltuğundan ettiğimiz Brezilya ve ardından gelen pek çok ülke, AirPods Pro 2’de intikamlarını almışlar ve ülkemizi listenin bir hayli aşağısına yollamışlar, çok da iyi yapmışlar.

apple airpods pro satislari yukseliste apple yogun calisiyor 1.jpg

AirPods Pro 2’nin en pahalıya satıldığı ülkeler sıralamasına baktığımız zaman, listenin zirvesinde biraz önce de söylediğimiz gibi bir kez daha Brezilya’yı görüyoruz. Latin Amerika ülkesinde AirPods Pro 2’nin satış fiyatı tam 507 dolar. Listenin ikinci sırasında 339 dolar ile Hindistan’ı görürken, üçüncü sırada ise 317 dolarla Macaristan’ı görüyoruz.

Gözlerin Türkiye’yi aradığı listede ülkemiz yaklaşık 295 dolarla bir hayli altlarda yer alırken, yeni kablosuz kulaklık modelinin en ucuza satıldığı ülke ise 236 dolarla Hong Kong oldu.

Honor x40 özellikleri sızdırıldı