İşte AirPods 3 özellikleri ve fiyatı!

airpods 3 1

#İŞBİRLİĞİ

Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklığı ile ilgili pek çok bilgi açığa çıktı. İşte AirPods 3 özellikleri ve fiyatı hakkındaki tüm detaylar.

Apple kablosuz kulaklığı AirPods’u iPhone 7 ile eş zamanlı olarak tanıtmıştı. Hatırlanacağı üzere 2016 yılında tanıtılan iPhone 7 ile birlikte iPhone modellerindeki 3.5 mm kulaklık girişi kullanımı da son bulmuştu. Apple bu orantıda kablosuz kulaklığı AirPods’u da 2016’ta tanıtmıştı.

AirPods’un 2. nesli ise bu yılın ikinci çeyreğinde raflardaki yerini aldı. İlk nesil ile ikinci nesil arasında önemli farklar bulunmaması, kullanıcılar tarafından ağır bir dille eleştirilmişti.

Genel olarak özetlememiz gerekirse, AirPods 1 ve 2 arasındaki farklar şu şekildeydi.

İlk nesil ile ikinci nesil arasında yüzde 30 oranında bir hız farkı vardı.
İlk nesilde Siri için kulaklığa dokunmanız gerekirken, ikinci nesilde Hey Siri diye seslenmeniz yeterli oluyor.
İkinci nesil kulaklıkla birlikte kablosuz şarj desteğine sahip AirPods kutusu da gelmişti.
İkinci nesilde şarj kutusu üzerindeki led iç kısımdan dışa kaydırılmıştı.

airpods 3 3

Görüldüğü üzere ilk nesil AirPods ile yeni AirPods arasında dişe dokunur bir farklılık bulunmuyor. Fakat Apple’ın önümüzdeki dönemde tanıtacağı AirPods 3 hem özellikleri hem de tasarımıyla tamamen farklı bir çizgide yer alacak.

AirPods 3 geliyor!

Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklığı AirPods 3, selefi modellerden tamamen farklı bir çizgide yer alacak. Kulaklığın sütun kısmı yarı yarıya kısaltılacak. AirPods 1 ve 2’de yer alan sütun kısmının büyük bir çoğunluğunu batarya oluşturuyordu. Dolayısıyla bu kısmın yarı yarıya kısaltılması, pil ömrünün de kısaltılması anlamına gelebilir. Lakin bu konuda henüz bir açıklama mevcut değil.

3. nesil AirPods ile gelen bir diğer yenilik ise, kulaklık kısmının tamamen değişiyor oluşu. Apple dışarıdan gelen gürültüyü tamamen engelleme adına kulaklık tasarımında da değişikliğe gitmiş. Yeni nesil AirPods’un kulağa tam olarak oturacağı ve gürültü engelleme konusunda selefi modellerden çok daha iyi olacağı söyleniyor.

airpods 3

Özetle tasarım olarak yeni nesil AirPods’un farklı bir çizgide karşımıza çıkacağını söylemek yanlış olmaz. Ayrıca yeni tasarımın daha şık göründüğünü de belirtmek gerekiyor.

Suya karşı dayanıklı yapı

Apple yeni nesil AirPods modelinde muhtemelen H2 yongasına yer verecek. Bu yonganın mevcut modellere göre daha az güç tüketeceği ve kullanıcı hareketlerine daha hızlı tepki vereceği dile getiriliyor.

Ayrıca yeni modelle birlikte kulaktan kalp atış hızı da ölçülebilecek. Yani spor yaparken kalp ritminizi ölçmek için illa ki Apple Watch kullanmanıza gerek kalmayacak.

Cupertino merkezli şirket yeni nesil kablosuz kulaklığında aktif gürültü önleme teknolojisini de kullanacak. Bu teknoloji sayesinde kulaklıkla görüşme yaptığınız sırada diğer dış sesler daha etkin bir şekilde engellenecek.

airpods 3 2

Yeni nesil AirPods ile gelecek olan en önemli özelliklerden birisi de suya dayanıklılık olacak. Bu özellik sayesinde yağmur altında AirPods’unuzu kulağınızdan çıkarmak zorunda kalmayacaksınız.

AirPods 3’ün yüzerken kullanılıp, kullanılamayacağı ise henüz netleşmiş değil.

Ayrıca AirPods 3 fiyatı için de bazı söylentiler mevcut. Eğer sızdırılan bilgiler doğru çıkarsa AirPods 3 fiyatı 250 dolar civarında olacak. Apple’ın yeni nesil kulaklıklarını en geç 2020’nin Mart ayında tanıtması bekleniyor.

iPhone 11 Pro, profesyonel fotoğraf makinasına karşı!