Meta VR 2 ilginç bir şekilde ortaya çıktı

Meta Quest kulaklıkları yakında artık bir Facebook girişine ihtiyaç duymayacak

Teknoloji dünyasının büyük bir merakla beklediği ve gelecek hafta tanıtılacağı duyurulan Quest Pro isimli yeni sanal gerçeklik gözlüğü, bir otel odasından çıktı!

Meta VR 2 ilginç bir şekilde ortaya çıktı! Sanal gerçeklik gözlükleri, her ne kadar çok ileri teknoloji olsalar da ilk başlarda yarattıkları heyecanı çoktan kaybettiler. Uzunca bir süredir bu konuya ilişkin yeni çalışmalar yapılmazken, son zamanlarda bir taraftan Meta’nın bir taraftan ise Apple’ın girişimleri sayesinde bu alan yeniden bir cazibe merkezi haline geldi.

Meta bünyesinde beklenmeyen işten çıkarım!

Özellikle Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in her fırsatta değindiği ve şirket tarafından uzunca bir süredir üzerinde çalışılan Quest Pro sanal gerçeklik gözlüğü, bu teknoloji de yeni bir adıma geçiş süreci olarak tanımlanıyor. Şirketin önümüzdeki hafta tanıtılması beklenen yeni sanal gerçeklik gözlüğünün mühendislik örneği ise bir otel odasından çıktı.

Meta hesabını kaybeden kullanıcılara yönelik bölüm açıyor!

Meta VR 2 ilginç bir şekilde ortaya çıktı

Bir Facebook kullanıcısı tarafından paylaşılan videoda, üzerinde mühendislik örneği olduğu ve satılamayacağı belirtilen bir sanal gerçeklik gözlüğü kutusu görülüyor. Açıkça Quest Pro isminin yer aldığı bu kutudan çıkan sanal gerçeklik gözlüğü ve kontrol kolları ise, bugüne kadar gelen sızıntılarla bire bir uyumlu. Bu da odada unutulduğu belirtilen sanal gerçeklik gözlüğünün, Meta tarafından önümüzdeki hafta tanıtılacak VR gözlüğü olduğu düşüncelerini kuvvetlendiriyor.

meta

Quest Pro modeline baktığımız zaman, ön yüzeyde 3 farklı kameranın olduğunu görüyoruz. Tamamen siyah renklerin hakim olduğu bu cihazın kutu içeriğinde bulunan iki adet kontrol kumandası ise, oldukça ergonomik ve kullanışlı bir yapıda. Bakalım önümüzdeki hafta gerçekleşecek tanımda, bu cihaz hakkında daha ne gibi yeni bilgiler öğreneceğiz.

Tecno Camon 19 Pro fiyatı açıklandı! Bedavadan biraz pahalı