Ana SayfaGenelAirbnb parti evlerini kalıcı olarak yasakladı!

Airbnb parti evlerini kalıcı olarak yasakladı!

Airbnb, dünyanın dört bir yanındaki ev sahibi mülklerdeki tüm partileri ve etkinlikleri kalıcı olarak yasakladığını duyurdu. İşte tüm detaylar.

Bu karar şirketin COVID ile ilgili sosyal mesafe kısıtlamalarına uymak için ev partilerine uyguladığı 2020 geçici yasağını takip ediyor. Airbnb bir blog yazısında “Parti yasağı halk sağlığı önleminden çok daha fazlası olmuştu” dedi. “Ev Sahiplerimizi ve komşularını desteklemek için bir temel topluluk politikası dahilinde bu yasağı getirmeye karar verdik.”

Airbnb parti evlerini kalıcı olarak yasakladı!

Airbnb, Kaliforniya’da beş ölümle sonuçlanan bir Cadılar Bayramı saldırısının ardından 2019’da “kronik parti evlerini” zaten yasaklamıştı. Daha sonra tüm “açık davetli” ev partilerini yasakladı, ancak yine de tek aile konutlarında yalnızca davetli partilere izin veriyordu. Ancak, hesabın askıya alınması veya platformdan tamamen kaldırılması cezası altında bunlar da artık yasaklandı.

Daha olumlu bir kayda göre şirket, COVID-19 salgını sırasında da uygulanan 16 kişilik doluluk sınırını kaldırdı. Şirket, “bunun gibi mülklerin çok kuşaklı aile gezilerine ve daha büyük gruplara ev sahipliği yapma konusunda başarılı olduğunu da sözlerine ekledi”.

Şirket, ayrıca bir ihbar hattı işletiyor. Airbnb, yasağın 2020’de uygulanmasının ardından parti raporlarının oranında yüzde 44’lük bir düşüş gördüğünü ve geçen yıl politikayı ihlal ettiği için yaklaşık 6.600 konuğun hesabını askıya aldığını kaydetti. Koronavirüs geldiğinden beri şirketin gelirleri de fazlasıyla düşmüştü şimdi ise normale dönmeye başladı denebilir.

Facebook ve Instagram bu gönderileri engelleyecek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting