Airbnb ev partileri resmi olarak kısıtlandı

Airbnb engelliler için

Her ne kadar sadece ev kiralamak için uygun görülse bile Airbnb ev partileri resmi olarak en çok kullanılan hizmetlerden birisiydi. Şirket bu konuyla ilgili önemli bir karar aldı. İşte Airbnb uygulamasını yoğun kullanan kişileri özellikle ilgilendiren haberimizin detayları.

Uygulama üzerinden iletişime geçen ve ev kiralama hizmetlerinde yer alan kişiler genellikle memnun kalıyor. Bazı durumlarda kullanıcıların ev partileri yaptığı ve bu nedenle özellikle ev sahiplerinin şikayetçi olmaya başladığı fark edilmişti. Bunun üzerine Airbnb başkan yardımcısı Margaret Richardson önemli bir karar alındığını söyledi.

Airbnb ev partileri resmi olarak durduruldu

Normal şartlarda ev sahibi onayı vermeden uygulama üzerinden ev partisi yapmanız yasak. Ancak bunun daha da sıkılaştırılması gerekiyordu. Ev partileri ile ilgili eklenen bir diğer düzenleme ise apartman dairelerinde oldu.

kiralama ev

Bundan sonraki süreçte apartman dairelerinde büyük ev partileri düzenlemek yasaklandı. Partilerin daha çok müstakil evlerde ve ev sahibinin belirlediği kurallar içerisinde uygulanması gerektiği söylendi. Paris, Los Angeles ve New York dahil olmak üzere birçok şehir uygulamaya sınırlar getirmişti ve Airbnb konuyla ilgili kaygılandı. Bu nedenle özellikle az önce sayılan şehirlerde belediyeler ve diğer resmi kurumlar için özel yardım hattı oluşturulduğu söylendi.

Buna kısa bir süre önce Kaliforniya’da cadılar bayramı partisi için Airbnb üzerinden ev kiralanmıştı. Kiralanan evdeki silahlı saldırıda 5 kişi öldü. Bu gibi problemlerin sistematik olarak artması nedeniyle şirket yeni kurallar koyma kararı aldı. 191 ülke içerisinde 7 milyondan fazla kiralık mekan seçeneği sunan bu şirket, yakın bir zamanda halka açılmayı planlıyor. Peki sizce kuruluşun aldığı karar doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

AirBnb kiralık evleri kontrol edecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir