Ana sayfa Genel Google haritalar karanlık sokaklardan geçmenizi engelleyebilecek

Google haritalar karanlık sokaklardan geçmenizi engelleyebilecek

En kapsamlı hizmetlerden bir tanesini veren Google Haritalar karanlık sokaklardan şikayetçi olanları kurtaracak. Haritalar uygulamasının Beta sürümü güncellenerek bu şikayet ortadan kaldırılacak gibi görünüyor. İşte Google Haritalar ile ilgili haberimizin detayları.

Google tarafından geliştirilen uygulamalar kullanıcıların neredeyse her şeyi yapmasını sağlıyor. Böylece birçok alanda kullanıcı ihtiyaçları gideriliyor. Şirketin şu anda en fazla çalışma yürüttüğü alanlardan birisi de hiç şüphesiz haritalar uygulaması. Google şirketi tarafından verilen haritalar hizmetleri ile ilgili haberlerimizi takip ediyorsanız kuruluşun sürekli olarak yeni gelişmeler kaydettiğini görmüşsünüzdür.

Google haritalar karanlık sokaklardan şikayetçi olanlara yardım edecek

Bazı kişiler için karanlık sokaklardan geçmek bir şey ifade etmezken kimileri için son derece korkunç olabiliyor. Karanlık sokakların daha güvensiz olması nedeniyle buralarda çeşitli yasadışı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Google bu sorunlara biraz da olsa çözüm bulmak istiyor.

Google Haritalar’ın yeni özelliği, uygulamanın “v10.31.0” kodlu beta sürümünde ortaya çıktı. Dikkatlice incelendiğinde haritalar uygulamasının yeni özelliğinde karanlık sokakların da gösterildiği fark edildi. Basit bir örnek vermek gerekirse; işinizden evinize döndüğünüzü düşünün. Muhtemelen karanlık sokaklardan ziyade aydınlatması olan yolları tercih edersiniz. Google Haritalar uygulamasını açtığınızda karşınıza aydınlatması iyi olan yollar gösterilecek.

Bu uygulama ile birlikte suç oranlarında da bir miktar düşüş yaşanabileceği tahmin ediliyor. Ayrıca yolların daha güvenli olması insanların dışarıya çıkmasında aktif bir rol oynayabilir. Peki sizce Google tarafından geliştirilen yeni haritalar özelliği, kullanıcılara önemli bir destek sunabilecek mi? Fikirlerinizi isterseniz bizlere yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Apple Kırım haritasını değiştirdi

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler