Adele, Spotify albüm sayfalarından karıştır düğmesini kaldırttı

Adele, Spotify albüm sayfalarından karıştır düğmesini kaldırttı

Sanatçıların müzik akışı hizmetlerinde çok fazla nüfuzu var, ancak Adele çoğundan daha fazla güce sahip olabilir. BBC News, Adele’in yeni albümünün piyasaya sürülmesiyle birlikte değişiklik yapmak için şirkete baskı yaptığını duyurdu. Ardından Spotify’ın tüm albüm sayfalarından karıştırma düğmesini kaldırdığı bildirildi. İşte detaylar.

Adele Spotift‘dan bir istekte bulundu ve karışık çalma özelliği albümlerde kaldırıldı. Adele’e göre albümler, “bir hikaye” anlatırken “sanatçıların amaçladığı gibi” dinlenmelidir. Twitter’da attığı bir tweetle bu açıklamaları yapan şarkıcı görünüşe göre büyük bir etkiye sahip. Şarkıları karıştırmak için tek tek elinizde seçebilirsiniz ancak şu an için albümdeki sıranın dışında otomatik olarak karıştırma özelliği olmayacak. Apple Music ise hala albümdeki şarkıların karışık olarak çalmasına olanak tanıyor. Tabi ki albümlerin belli bir sıraya göre çalması gerektiğine şüphe yok. Neticede albümler sanatçıların hayatından bir anlatı sunuyor.

Adele, Spotify albüm sayfalarından karıştır düğmesini kaldırttı

Ancak eleştirmenler, bir sanatçıyı memnun etmek için bir özelliğin kaldırılmasıyla ilgili endişelerini dile getirdiler. Albümleri belirli bir şekilde çalmayı önermek bir şey, ancak bunu dikte etmek ayrı. Spotify’ın en azından böyle değişiklikler yapmaya niyeti vardı. Adele’in 30. single’ı “Easy On Me”, daha önce K-pop mega grubu BTS tarafından elde ediken tek günlük Spotify akış rekorunu kırdı. Spotify gerekçesini açıklamamış olsa da, şirket muhtemelen en önemli müzisyenlerinden birini kızdırmak ve müşterilerini kaybetme riskini almak istemiyor.

Twitch vs Facebook Gaming: Vaziyet alın buralar karışacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir