Ana SayfaGenelABD güç krizi ile karşı karşıya! İnternet bile kesilebilir!

ABD güç krizi ile karşı karşıya! İnternet bile kesilebilir!

Maria Kasırgası Porto Riko’yu karanlığa terk ettikten neredeyse beş yıl sonra, ABD toprakları bir kez daha bir güç kriziyle karşı karşıya.

ABD güç krizi ile karşı karşıya! İnternet bile kesilebilir! Pazar günü, adanın elektrik şebekesini işleten şirket LUMA Energy, Fiona Kasırgası nedeniyle tüm Porto Riko’nun elektrik kesintisine uğradığını duyurdu.

TurkNet

Fırtına adanın güneybatı kıyısına yaklaşırken, Ulusal Kasırga Merkezi, Fiona saatte 85 mil hıza ulaşan rüzgarlar üretmeye başladığında, “felaket” sel baskınları konusunda uyardı. Yerel saatle 15:20’de karaya inmeden önce bile, fırtına LUMA müşterilerinin üçte birini elektriksiz bıraktı. Porto Riko Valisi Pedro Pierluisi, Twitter’da hükümetin gücü yeniden sağlamak için çalıştığını, ancak beş yıl önceki olayların ardından kolay bir düzeltme olmayacağı endişesi olduğunu söyledi.

Denizin altındaki internet kabloları

ABD güç krizi ile karşı karşıya! İnternet bile kesilebilir!

2017 yılında, Kategori 5 fırtınası Porto Riko’yu perişan ederek 3.4 milyon insanı elektriksiz bıraktığında, Maria Kasırgası ABD tarihindeki en büyük elektrik kesintisine de neden olmuştu.

Avustralya, internet trollerine savaş açtı

Ada, zayıflamış altyapısını daha yeni yeniden inşa etmeye başlamıştı ve bazı bölgelerde günlük kesintiler yaşanıyordu. Yetkililer, Fiona Kasırgası’nın 2017’nin tekrarını getirmeyeceğini vurgulamaya çalıştılar. LUMA Energy’de kamu güvenliği ve kriz yönetimi başkanı Abner Gomez Pazar günkü programdan önce CNN’ye “Bu Maria değil, bu kasırga Maria olmayacak” dedi. Şu anda şirket, gücü geri kazanmanın birkaç gün sürebileceğini tahmin ediyor ve doğal afete müdahale etmek için çalışırken müşterilerden “sabır” istedi.

Snapdragon 8 Gen 2 özellikleri sızdırıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting