Ana Sayfa Genel 2036 yılında uzaylılarla ilk karşılaşmamız yaşanacak: Bilim insanları açıkladı

2036 yılında uzaylılarla ilk karşılaşmamız yaşanacak: Bilim insanları açıkladı

NASA tarafından yürütülen önemli bir projede görev alan kıdemli astronom Serg Shoshak, 2036 yılında uzaylılarla ilk karşılaşmamız gerçekleşecek dedi. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Dünya dışında yer alan uzaylı yaşamları bulmak için büyük çaba sarf eden NASA, 2036 yılında uzaylılarla ilk buluşmamızın yaşanacağını söylüyor. Büyük ölçüde başarılı olan dünya dışı yaşam keşfetme programı son hızıyla devam ediyor. 

Her ne kadar resmi belgelerde uzaylılar ile alakalı hiçbir ize rastlanmasa bile yine de NASA, çok ciddi izler keşfetmişti. Bu izler çoğunlukla gezegenler arası radyo işaretleri şeklinde algılandı. Yani bir yıldızdan mı yoksa başka bir canlıdan mı geliyor net bir şekilde keşfedilemedi.

NASA uzaylılarla tanışma konusunda çok iddialı

BBC tarafından yayınlanan The Debrief programına katılan Seth Shoshak, son derece dikkat çekici ifadelere yer verdi. Ona göre NASA, kısa bir süre içerisinde şimdikinden çok daha gelişmiş bilgisayarlara kavuşacak. Bu sayede evrendeki yıldızları taramak daha kolay hale gelecek.

2036 yılında uzaylılarla

Bu kıdemli astronomun yaptığı açıklamalar ise Moore Yasası’na dayanır. Bu yasaya göre bilgisayarlar her geçen yıl en az 2 kat daha fazla güçleniyor. Bu sayede eskilerle kıyaslandığında bir hayli güçlü bilgisayarlar karşımıza çıkıyor. NASA tarafından 2036 yılında kullanılacak bilgisayarlar aynı anda 1 milyar yıldızı veya galaksiyi tarayabilecek.

Böyle bir şeyin gerçekleşmesi halinde Dünya dışı yaşamları bulmak kolaylaşabilir. NASA elindeki donanımları her geliştirdiğinde karşımıza daha ilginç sonuçlar çıkıyor. Üstelik bu NASA çalışanı, herkesle kahvesine iddiaya girebilecek kadar kendinden emin.

Sizce gerçekten de Dünya dışı yaşam var mı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Uzaylilarda bizim gibi kendine yeni yasam yeri ariyor dünyalılar nasil ki dunyanin sonunu hazırlıyor kendine kaçacak yer ariyorsa uzaylilarda kendi yasam alanini bitirmek uzeredir ve yeni yasam alani arıyorlar ama kiyamet heryerde kopacak 18bin alem hepsinde de kopacak……………. her nefis olumu tadacak. Allah ne dilerse o olur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting