Ana SayfaGenelNASA'dan "Uzaylılar" Açıklaması

NASA’dan “Uzaylılar” Açıklaması

Dünya dışındaki gök cisimlerinde herhangi bir canlı formunun varolup olmadığı konusu, astrobiyoloji biliminin alanı dahilindedir ve dünya dışı yaşamın varlığı hala varsayımsaldır.Bunun ile beraber dile getirilenler ise uzaylılar ve dünya dışı yaşamın var olduğudur.

Dünya dışında hayat var mı? Uzaylılar var mı? Bu iki soru için sonu gelmeyen tartışmalar devam etmektedir.Bu sorun üzerinde her dönem çeşitli filmler gösterime sunuluyor ve kitaplar yazılıyor.Uzaylılar  insanın hayal dünyası ile mi sınırlı bilinmez, ancak NASA başkanı Charles Bolden bu tartışmalara yeni bir boyut kattı.Öyle ki ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Başkanının aktardıklarına göre insanoğlunun uzaylılarla karşılaşacağını ama bu uzaylıların tartışmalı 51.Bölgede olmadığını savundu.

uzaylılar

51. Bölge uzun yıllardır gizliliğini hep korumakta ve kilometrelerce ötesine yaklaşıldığı anda bile hayatınız pentagon askerleri ve jetleri tarafından risk teşkil edebilmekte.Çöllerle kaplı Nevada’nın nükleer test alanına eklenmesi planlanan yer olarak seçilen 51. Bölge, ABD eski başkanlarından Dwight Eisenhower döneminde onaylandı. Bölge kendi içinde ülkedeki diğer yerlerden ayrılan birçok ilginç kurallara sahip. Bu ilginç kurallar bölge için oluşturulan komplo teorilerini daha da güçlendiriyor.Üssün pistinde sık sık uçaklar inip kalkıyor. Ancak onların üzerinde de hiçbir kayıt numarası ya da amblem yok. 24 saat devriye gezen helikopterler için de durum farksız değil.Üsse girip çıkan dev beyaz tırların ne taşıdığını bilen yok. Bunların da üzerinde hiçbir işaret yok.Tüm bu dikkat çeken unsurlar ile beraber  açıklamaların ne kadar inandırıcı olduğu tartışılıyor.

SkyNews‘te yayımlanan bir programa konuk olan eski astronot Bolden, “O kadar çok gezegen var ki bir gün mutlaka evrende başka hayatlar olduğuna dair kanıt bulacağız” yanıtını verdi. Evrende milyarlarca güneş sistemi olduğunu hatırlatan Bolden, “Bu sistemlerin bazıları bizim sistemimize benziyor olabilir. Dolayısıyla bazılarımız bir gün evrenin bir yerlerinde yaşam formu bulacağımıza inanıyor” dedi.  Uzaylılar nasıllar iyi? Kötü? Yardımsever?Kötü? Katil? Belki yakın zamanda öğrenebiliriz. Belki de hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz.!

 

Turkcell ile Hediye iPhone 6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting