1 Aralık vaka sayısı açıklandı! Sayı 30.000’in üzerinde

Koronavirüs ilacı fiyatıyla

Türkiye’nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ediyor. İşte 1 Aralık vaka sayısı ve diğer detaylar.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıkmıştı. Aslına bakılırsa Türkiye Mart ayına kadar durumu iyi idare etmişti. Amerika ve Avrupa’da vaka sayıları hızla yayılırken Türkiye’de ise henüz tanımlanmış bir koronavirüs vakası yoktu.

Fakat bu pembe tablo çok da uzun sürmedi. Virüsün Türkiye’ye gelmesiyle yayılması çok hızlı gerçekleşti. Yaz aylarına doğru hafiflemeye başlayan tablo kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha ağır bir hal aldı.

Koronavirüs Mart ayından bu yana ülkemizde 13.936 kişiyi yaşamdan kopardı. Ayrıca 5.303 kişinin durumu da ciddiyetini koruyor.

İşte 1 Aralık vaka sayısı!

Hatırlanacağı üzere 25 Kasım itibariyle Türkiye’deki vaka sayıları tekrardan açıklanmaya başlamıştı. İlk gün 27.000 civarında olan vaka sayıları bir ara 31.000 seviyelerine kadar yükselmişti.

covid

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre 1 Aralık’ta Türkiye’de 180.312 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Bu kişilerden 30.110’unun testi pozitif çıkarken, 6.101 kişi ise ağır semptomlar gösterdiği için hastaneye yatırıldı.

Geçtiğimiz gün hükümet tarafından yapılan açıklamada virüs salgınıyla mücadelede yeni tedbirler devreye sokulmuştu. Bu tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağı hafta sonunun geneline yayıldı.

Ayrıca hafta içi günleri de saat 21:00 sonrasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yasaklar bugün itibariyle devreye sokuldu.

Eğer alınan bu tedbirlerde işe yaramazsa yeni tedbirlerin getirilmesi bekleniyor.

Koronavirüs tedbirleri genişletildi! İşte yeni yasaklar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir