2019’da en çok izlenen yerli filmler

sşnema

#İŞBİRLİĞİ

2019’un sonlarına yaklaşmamızla birlikte yıl içerisinde ülkemizde en çok izlenen yerli filmler de netlik kazandı. İşte 2019’da sinema salonlarını dolduran yapımlar.

Artık 2019’un sona ermesine sayılı günler kaldı. Bu yıl Türk sinema sektörü açısından hayli sallantılı geçti. Normal şartlarda 2019’la birlikte merakla beklenen pek çok hit yapım sinema severlerle buluşacaktır. Fakat dağıtımcılar ile yapımcılar arasında yaşanan gerginlik herşeye ket vurdu.

Bir ara yapımcılar bu konuyu görüşmek için Cumhurbaşkanı’na kadar çıkmıştı. Sonuç olarak olaylar tatlıya bağlandı ve dağıtımcılar ile yapımcılar arasındaki sorunlar çözülmüş oldu.

Dünya genelinde en çok izlenen filmler için tıklayın

2019’un en büyük sürprizi ise Organize İşler Sazan Sarmalı’ndan geldi. Yılmaz Erdoğan’ın merakla beklenen filmi daha vizyondaki 2. haftasındayken Netflix’te gösterime girdi. Bu durum filmin gişe rakamlarını olumsuz yönde etkiledi. Yine de Organize İşler Sazan Sarmalı 3.5 milyondan fazla izleyiciyi sinema salonlarına çekerek yılın en çok izlenen 10 filminden biri olmayı başardı.

recep ivedik 6 81704

Bu yazımızda Box Office Türkiye tarafından paylaşılan rakamları baz alarak oluşturduğumuz 2019’da en çok izlenen yerli filmler listemiz ile karşınızdayız.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu liste ile başbaşa bırakalım. (Diğer filmler için sayfayı değiştiriniz.)

En çok izlenen yerli filmler 2019

7. Koğuştaki Mucize

Seyirci Sayısı: 5.263.338
Vizyon Tarihi: 11/10/19 (Hala Vizyonda)