2019’da en çok izlenen yerli filmler

sinema

#İŞBİRLİĞİ

2019’un bitmesine artık sayılı günler kaldı. Peki 2019’da en çok izlenen yerli filmler hangileri oldu? İşte bu sorunun yanıtı.

2018 Türk sineması açısından önemli bir yıldı. Pek çok hit film vizyona girdi. En çok izlenen filmler sıralamasına bakıldığında ilk 3 içerisinde yer alan yapımların 4 milyon seyirci barajını geçtiğini görmüştük. Hatta zirvede yer alan Müslüm, 6.3 milyon seyirciyi sinema salonlarına çekerek önemli bir başarıya imza atmıştı. Arif v 216 4.9 milyon seyirci, Ailecek Şaşkınız ise 4.03 milyon seyirci ile 2018’i ilk 3’te tamamlamıştı.

2019’a gelindiğinde ise yapımcılar ve yayıncılar arasında yaşanan gerilimden ötürü, 2018’deki seyirci sayılarını görmek mümkün olmadı.

Normal şartlarda Recep İvedik 6 ve KaraKomik Filmler gibi hit yapımların çok daha önce vizyona girmesi gerekiyordu. Belki açıklanan ilk takvim uygulansaydı, şu anda 2019’da da 4 milyon barajını aşan filmleri görebilirdik. Fakat beklenen olmadı.

Çekimleri çok önceden tamamlanmış olmasına karşın Recep İvedik 6 hala vizyona girmedi. KaraKomik Filmler ise bekleneni veremedi.

2019’a damga vurması beklenen Organize İşler Sazan Sarmalı ise Netflix engeline takıldı. Filmin gösterim hakları için Netflix’le anlaşan Yılmaz Erdoğan, hem yayıncıları, hem de seyircileri adeta ters köşe yaptı. Organize İşler 2 daha vizyondaki 3. haftasını geride bırakmamışken Netflix’te gösterime girdi. Bu durum filmin gişe başarısını önemli ölçüde etkiledi.

Buna rağmen Organize İşler Sazan Sarmalı 3.53 milyon biletli izleyiciyle, 2019’un en çok izlenen filmlerinden biri olmayı başardı.

Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2019’da en çok izlenen yerli filmler listesi ile başbaşa bırakalım. Elbette şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Recep İvedik 6 muhtemelen bu listenin zirvesine yerleşecektir. Yine de bekleyip göreceğiz. (Diğer filmler için alt kısımdan sayfayı değiştiriniz)

2019’un en çok izlenen yerli filmleri

Çiçero

Vizyon Tarihi: 18.01.19
Toplam Seyirci Sayısı: 936.601