Epic Games, Steam’e rakip oluyor!

steam

Oyun dünyasının başarılı isimlerinden biri olan Epic Games, kendi dijital oyun mağazasını açacağını duyurdu. Üstelik bu mağazada bir çok geliştiricinin oyunu da yer alacak.

Şu aralar Fortnite ile isminden sıkça bahsettiren Epic Games, kendi dijital oyun mağazasını açacağını duyurdu. Bilindiği üzere dijital oyun mağazası konusunda Valve sektörün öncü ismi konumunda yer alıyor.

Steam’e dişli bir rakip geliyor!

Şu anda PC kullanıcıları dijital oyun içerikleri söz konusu olduğunda ilk olarak Steam’i tercih ediyorlar. Fakat Steam haricinde hizmet veren Origin, Uplay ve Battle.net gibi farklı kanallar da mevcut. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklenecek. Peki Epic Games’i Steam’e ciddi bir rakip  yapacak olan plan ne?

Öncelikli olarak Epic Games, Fortnite içeriklerini kademeli olarak kendi mağazasına çekmeyi planlıyor. Malum, Fortnite dünyanın en çok oynanan online tabanlı yapımlarından biri. Bu oyuna yeni katılacak olan oyunculara da Epic Games hesabı açması zorunlu hale getirilebilir. Fakat en önemli hamle, oyun geliştiricilerine yönelik olarak gerçekleşecek.

Epic yetkilileri, mağaza ilk açıldığında oyun skalasının hayli geniş olacağını belirtiyorlar. Çünkü bu dijital mağazada oyunlardan yapılan kesinti Steam’e oranla yarı yarıya daha az olacak. Steam sattığı oyunlardan yüzde 30 komisyon alırken, Epic ise yalnızca yüzde 12 komisyon bedeli alacak. Bu durumda bazı oyun geliştiricilerin ileride Steam’i tamamen bırakması da gündemde. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

PlayStation Classic inceleme için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir