Microsoft, 28 Şubat’ta genel merkezini tamamen yeniden açacak

Microsoft, Rus devlet medyasını platformlarından yasakladı

Microsoft, iki yıl boyunca pandemi ile ilgili kapanmalar ve çok sayıda ertelemeden sonra kilitli ofisleri yeniden açmaya hazır. İşte tüm detaylar.

Microsoft şimdi 28 Şubat’tan itibaren Washington eyaleti işe dönüş planının “son aşamasına” girmeyi planlıyor. Genel merkez dahil tesisler (şirketin Redmond genel merkezi dahil) ve hizmetler hem işçilere hem de ziyaretçilere tamamen açık olacak. O günden itibaren, personelin, yüz yüze, uzaktan veya karma olsun, kendileri ve yöneticilerinin seçtikleri çalışma rutinine uyum sağlamak için 30 günleri olacak.

Microsoft, 28 Şubat'ta genel merkezini tamamen yeniden açacak

Kaliforniya’nın San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki ofisler de 28 Şubat’tan itibaren açılacak. Microsoft’a göre, diğer ABD ofisleri “koşulların izin verdiği ölçüde” bu açılmayı takip edecek. Windows kurucusu, ülkesinde yaşanan yüksek aşı oranlarının yanı sıra hastaneye yatışlar ve ölümlere rağmen bu kararı aldı. Microsoft, yerel testler ve hükümet rehberliğine uyumun da stratejinin bir parçası olduğunu söyledi.

Program, Microsoft’un bazı meslektaşlarında görülen zaman çizelgelerinden daha agresif. Meta şu anda açılış için 28 Mart’ı hedefliyor, Apple ve diğerlerinde süresiz ertelemeler var. Amazon, tam aşılı depo çalışanları için maske zorunluluğunu kaldırıyor, ancak aynı zamanda COVID-19 geçiren aşısız çalışanlar için ücretli izne de son veriyor. Şirket ayrıca ofis çalışanları için yüz yüze çalışma gereksinimlerini de gevşetti. Firma ayrıca karma gerçeklik işbirliğini mümkün kıldığı bir geleceğe hazırlanıyor. Ofise dönmek için 2020’deki kadar baskı yok ve geri dönenler daha seyrek nüfuslu ofisler kurulacak.

Tesla sevilen özelliği kaldırıyor: Birçok araç bundan etkilenecek