Yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanımını taahhüt etti

yenilenebilir enerji

Acer Group, Yenilenebilir Enerji Ligi RE100 ’e katıldığını duyurdu ve 2035 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanımı taahhüdünde bulundu.

Acer, çalışanlarının ve tedarik zinciri ortaklarının güçlü yönlerini birleştiren ve şirketin sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarının etkisini artıracak “Earthion” isimli platformu (Yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanımını ) hayata geçirdiğini açıkladı. Acer’ın bu kapsamda duyurduğu ilk sürdürülebilirlik odaklı ürünü olan Aspire Vero dizüstü bilgisayar, Earthion platformunun çatısı altındaki çalışmaların da somut bir örneği olarak dikkat çekiyor.

yenilenebilir enerji

 Sürdürülebilirlik Odaklı Bir Dizüstü Bilgisayar

Earthion platformu çatısı altında sunulan ilk ürün olan Acer Aspire Vero, bilgisayar üretim sürecini sürdürülebilirlik odaklı olarak yeniden tasarlamaya yönelik bir adım. Cihazın kasasında ve klavye tuş başlıklarında geri dönüştürülmüş (PCR) plastik malzeme kullanılmış.

Çevre dostu ambalajlama bunu bir adım öteye taşıyor: Aspire Vero, yüzde 80-85 oranında geri dönüştürülmüş kâğıt hamurundan yapılmış bir kutuda kullanıcıları ile buluşuyor. Ayrıca adaptör koruması için kâğıt kılıflar kullanılarak plastik paketlemede azalma mümkün oluyor. Dahası; dizüstü bilgisayar çantası ve klavye ile ekran arasındaki ince tabaka yüzde 100 endüstriyel olarak geri dönüştürülmüş plastik malzemeden yapılıyor.

yenilenebilir enerji

Cihazın farklı kısımlarında sürdürülebilirliğe yapılan bu vurgu, tasarım diline de yansıyor. Nakliye kutusundaki tüm grafikler soya mürekkebi ile basılırken, yine çevre üzerindeki zararlı etkileri azaltacak şekilde dizüstü bilgisayarın kasasında herhangi bir boya kullanılmıyor.

Aspire Vero’nun parçaları, basit bir sökme işlemi ile kolayca açılabilecek standart vidalarla bir arada duruyor. Dizüstü bilgisayarın, tamponlarındaki benzersiz sarı ve yanardağ grisi renkler dikkat çekerken ve R ve E tuşlarının üzerindeki metinler ters çevrilerek “3 Re”ye vurgu yapıyor.

yenilenebilir enerji

Tüm bunların arkasında çekici ve etkileyici bir bilgisayar yatıyor. Intel Iris X grafiklere sahip en yeni 11. Nesil Intel Core işlemci, günlük üretkenlik görevleri ve daha fazlası için güç sağlarken, 1 TB’a kadar M.2 SSD depolama, kullanıcılara müzik, film ve diğer dosyalarını depolamak için bolca alan sağlıyor.

Ekran, açıldığında dizüstü bilgisayarı biraz yükselterek daha ergonomik bir yazma deneyimine olanak tanıyan kaldırma menteşeli bir tasarıma sahip. Ayrıca yapay zekâ gürültü engelleme özelliği ile sorunsuz video görüşmeler yapılmasına olanak veriyor. Dizüstü bilgisayar, ayrıca Intel Wi-Fi 6 (Gig+), bir USB Tip-C bağlantı noktası, iki USB 3.2 bağlantı noktası ve video çıkışı için bir HDMI 2.0 bağlantı noktası taşıyor.  

Tapo C310 dış mekân kamerası: Gece gündüz, uygun fiyatlı güvenlik


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir