Ana Sayfa Genel Yurt dışından PS5 almak güvenli mi?

Yurt dışından PS5 almak güvenli mi?

Türkiye’de yaşanan stok sıkıntıları tüm oyun severlerin kafasına aynı soruyu getirdi. Yurt dışından PS5 almak güvenli mi? İşte bu sorunun yanıtı.

Son dönemde PS5 almak sıfır otomobil almak kadar zahmetli bir hal aldı. Gelen stoklar hızlı bir şekilde al-satçılar tarafından tüketildiği için normal fiyatlardan PS5 almak hali hazırda mümkün değil.

Malum ülkemizde konsollar zaten yurt dışındaki fiyatlara göre hayli uçuktu. Fakat son gelen yüzde 50’lik ek gümrük vergisiyle birlikte yeni nesil konsollar ciddi anlamda erişilmesi güç bir seviyeye eriştiler.

Hali hazırda yeni nesil konsollar Xbox Seriex X ve PS5’in Avrupa fiyatı 499 euro. ABD fiyatları ise 499 dolar. Yani TL bazında hesapladığımızda her iki konsol da Avrupa’da 4650 TL, Amerika’da ise 3940 TL. Peki ülkemizde ne kadar?

Yurt dışından PS5 almak gerçekten güvenli mi?

Şimdiye kadar PS5’in Türkiye fiyatı 8300 TL olsa da kara borsa yüzünden ortalama etiketin 10.000 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Yani yurt dışı satış fiyatının neredeyse 2.5 katı.

PlayStation 5

Tablo bu şekilde olunca insanlar yurt dışından PS5 alıp almamanın artı ve eksilerini araştırmaya başladı. Çünkü yurt dışından alınan cihaz tam olarak yarı yarıya mal oluyor. Ayrıca bu cihazlarda sim kart kaydı ve benzeri durumlar olmadığı için de konsolun yurt dışı ya da yurt içi olması herhangi bir önem arz etmiyor.

Bu bağlamdan bakında yurt dışından getirilen PS5’in tek bir dezavantajı olduğunu söyleyebiliriz. O da garanti durumu. Yurt dışından aldığını PlayStation 5, cihazı aldığınız ülkede garanti kapsamında olacağı için Türkiye’de garantisi olmayacak.

Onun dışında neresinden bakarsanız bakın yurt dışından PS5 alıp getirmek çok daha mantıklı olacaktır.

Ucuz Xiaomi modellerinin satışa başladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting