YouTube Shorts içerik oluşturucularıyla reklam gelirini paylaşacak

YouTube, küfür içeren videolara karşı hamle aldı

YouTube Shorts içerik oluşturucuları için uzun zamandır beklenen gelir paylaşım programı neredeyse hazır. İşte tüm detaylar.

Bugünden itibaren şirket, içerik oluşturucuların YouTube Shorts görüntülemelerinden reklam payı geliri elde etmeye başlayabilecekleri 1 Şubat’tan önce yeni bir İş Ortağı Programı sözleşmesi başlatıyor. İçerik oluşturucuların, YouTube’un yeni İş Ortağı Programı şartlarını kabul etmek için 10 Temmuz’a kadar süreleri var. Değişikliğin bir parçası olarak şirket, içerik oluşturuculara YouTube’da nasıl para kazanacakları konusunda daha fazla esneklik sağlamak için yeni “Para Kazanma Modülleri” sunuyor. Ancak şirket, platformda tam kazanç potansiyelinizi ortaya çıkarmak için hepsini kabul etmenizi öneriyor.

YouTube,  Shorts içerik oluşturucularıyla reklam gelirini paylaşacak

Daha önce duyurulduğu gibi, 90 günlük bir süre içinde en az 1.000 aboneye ve Shorts’ta 10 milyonun üzerinde izlenmeye sahip içerik oluşturucular İş Ortağı Programı’na başvurabilir. Daha sonra yeni “Shorts Para Kazanma Modülü”nü kabul etmeleri gerekiyor. Shorts gelir paylaşımı kullanıma sunulurken YouTube, 100 milyon dolarlık içerik oluşturucu fonunun kullanımdan kaldırıldığını belirtiyor. Ancak şirket, fon alıcılarının çoğunun gelir paylaşımı yoluyla fondan kazandıklarından daha fazla kazanmasını beklemekte.

YouTube’un her bir içerik oluşturucunun kısa videoları için ne kadar kazanacağını belirlemek için tasarladığı formül, müzik lisanslamasının dahil olması nedeniyle karmaşık. YouTube kullanıcıları Shorts izledikçe şirket, YouTube Shorts Feed’deki klipler arasında reklam gösterecek. YouTube, bu reklamlardan elde edilen paranın, şirketin her ayın sonunda paylaşacağı ortak bir havuz aracılığıyla müzik lisanslama şirketlerine ve içerik oluşturuculara ödeme yapmaya gideceğini söylüyor. İçerik oluşturucu havuzuna ne kadar para gideceği, içerik oluşturucuların Shorts’larında yer verdiği müzik parçası sayısına bağlı.

Anker Soundcore Life P3 TWS : Yüksek ses kalitesi ile fark yaratan kulaklık


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir