YouTube Music ve Premium’dan büyük başarı

YouTube Music

YouTube Music ve YouTube Premium, son bir yılda 30 milyon yeni aboneye ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.

Son dönemde hayatımıza giren dijital platformların sayısı hızla arttığı için artık pek çoğumuzun bu platformlar arasında tercih yapması gerekiyor. Bu yüzden bir zamanlar çok daha kolay bir pazarda yarışan Spotify ve YouTube Music gibi servisler bugün çok daha zorlu bir pazarda büyümeye çalışıyorlar. Çünkü artık sadece birbirleriyle değil; Netflix, Disney+, PlayStation Plus gibi abonelik ücreti isteyen tüm platformlarla mücadele içindeler. Bu yüzden YouTube’un paralı abone sayısını arttırmakta sıkıntı yaşaması çok da sürpriz olmazdı. Ancak şirket artan rekabete rağmen abone sayısını hızla arttırmaya devam ediyor.

Yayınlanan son rakamlara göre, YouTube Music ve YouTube Premium’un toplam abone sayısı 80 milyona ulaştı. Bu da YouTube’un ücretli servislerinin sadece bir yıl içinde 30 milyona yakın yeni abone kazandığını anlamına geliyor. Böylesine sıkı bir rekabet içinde 30 milyon yeni abone kazanmak, YouTube için büyük bir başarı anlamına geliyor.

YouTube Premium ve YouTube Müzik artık toplam 50 milyon aboneye sahip

YouTube bu iki servisin abone sayılarını birlikte açıklıyor. Yani YouTube Music ve YouTube Premium’un toplamda 80 milyon aboneye sahip olduğunu açıklarken, bu 80 milyonun ne kadarının Premium ne kadarının Music üyesi olduğunu paylaşmıyor. Bu yüzden YouTube için itici gücün hangisi olduğunu kestirmek güç.

Bildiğiniz gibi YouTube Premium, zaten Music servisini de kapsıyor. Ancak Music daha düşük bir fiyata ayrı bir paket olarak da alınabiliyor.

PS5’ten Xbox’a Final Fantasy 16 çalımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir