Ana SayfaGenelYouTube içerik üreticileri için sevindirici haber

YouTube içerik üreticileri için sevindirici haber

Influencer’larını yani bir diğer ismiyle içerik sağlayıcılarını rakiplerine kaptırmak istemeyen Google, YouTube üzerinde önemli güncellemeler yapmaya devam ediyor.

YouTube içerik üreticileri için sevindirici haber. YouTube dünyanın en önemli video izleme platformlarından biri. Bununla birlikte Google, YouTube’un bu kimliğini artık yeterli bulmuyor ve platformu bu kapsamda düzenli bir şekilde güncellemeye devam ediyor. Tabi platform ne kadar gelişirse gelişsin bu platform için içerik üreten kullanıcılar olmadıktan sonra, yapılan hamlelerin de hiçbir anlamı kalmıyor.

YouTube içerik üreticileri

İşte başta Twitch olmak üzere pek çok farklı platformda bulunan ve her biri milyonlarca kullanıcıya hitap edebilen önemli içerik sağlayıcılarını YouTube’a çekmek ve aynı zamanda kendi içerik sağlayıcılarını da korumak için bir süredir önemli güncellemeler yapan Google, şimdilerde yeni bir özelliği daha test ediyor.

YouTube içerik üreticileri

YouTube içerik üreticileri için sevindirici haber

Bir Google yetkilisi tarafından yapılan ve şu an için sınırlı bir grup üzerinde devam eden test çalışmalarına göre, artık içerik sağlayıcıları takipçilerine ücretli abonelik hediye edebilecekler. Bilindiği üzere Google, influencer’ların reklam geliri dışında harici bir gelir elde edebilmeleri için 2018 yılında platforma “katıl” özelliğini getirmişti.

YouTube içerik üreticileri

İşte Amerikalı teknoloji devinin amacı, içerik sağlayıcılarının kanallarında bulunan ve abonelerine normal kullanıcılardan daha farklı ve özel içerikler ürettiği bu abonmanlık sistemini, 1 aylığına hediye ettirebilmek. Bu sayede hem influencer’lar kendi reklamlarını daha iyi bir şekilde yapabilecekler hem de standart YouTube kullanıcısı beğendiği kanalların “özel” imkanlarının neler olduğunu daha iyi görebilecekler.

Özelliğin tam olarak ne zaman genel kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak yapılan açıklama test çalışmalarında sona gelindiğini ve yakın bir zamanda bu özelliğin tüm kullanıcıların beğenisine sunulabileceğini gösteriyor.

Android 13 yüklü Google Pixel 6 Pro Geekbench’te görüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting