Ana SayfaGenelYouTube, tüm iOS 15 cihazlara yönelik özellik sunuyor

YouTube, tüm iOS 15 cihazlara yönelik özellik sunuyor

Apple cihazınızda henüz resim içinde resim YouTube özelliğine sahip değilseniz, yakında bu durum değişecek. İşte detaylar.

YouTube, kullanıcılarına söz konusu özelliğin iOS 15 veya sonraki sürümlerini çalıştıran tüm cihazlarda “birkaç gün içinde” kullanıma sunulması gerektiğini söyledi. iOS’ta resim içi resmi destekleyen diğer uygulamalarda olduğu gibi bu özellik de çok kullanışlı olacak. Bu özellik ile cihazınızda başka şeyler de yaparken, ekranınıza sabitlenmiş bir video penceresi tutabileceksiniz.

YouTube, tüm iOS 15 cihazlara yönelik özellik sunuyor

Özelliğin gelmesi uzun zaman aldı. Şirket, resim içi resim özelliğini ilk kez geçen yılın Haziran ayında Premium abonelerine sundu. Sonunda özelliği tüm izleyicilere getirmeyi planladığını söyledi. Disney+, Netflix, Twitch ve diğerleri aylar içinde resim içi resim özelliğini etkinleştirdi. Bu açıdan platform nispeten geç kaldı diyebiliriz. Bununla birlikte, büyük bir yükseltme gelmeye devam ediyor. Resim içi resim özelliği sayesinde YouTubeMusic’e abone olmadan hizmeti bir müzik uygulaması olarak kullanmak çok daha kolay olacaktır.

Zira istediğiniz şarkıyı açıp ardından uygulamadan çıksanız dahi bir müzik dinleme uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Şirketin hedefi TikTok gibi platformları geride bırakmak. Zira TikTok piyasaya sürüldüğünden beri sosyal medya uygulamaları arasında çok ciddi bir rekabet söz konusu. O derece ki tüm uygulamalar üzerinde hakimiyet kuran TikTok’un kısa formatlı video konsepti tüm uygulamalar tarafından kopyalandı. YouTube da bu kapsamda Shorts özelliğini sundu.

Kamera teknolojisi yeniden şekilleniyor: 3 boyutlu görüntüleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting