Yıl olmuş 2022 herkes hala PS4 alıyor!

PlayStation Store

PS5’te yaşanan stok sıkıntısı piyasadaki PS4’lerin de tükenme noktasına gelmesine sebep oldu. Yeni oyunların PS4’te de boy göstermesi bu konsola olan ilgiyi önemli oranda arttırdı.

Yıl olmuş 2022 herkes hala PS4 alıyor! Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony, 2020’nin son çeyreğinde PS5’i satışa sunmuştu. Konsol devi, 2022’nin sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada bu konsolun şimdiye kadar 18.1 milyondan fazla sattığı açıkladı.

Peki 2013 yılında satışa sunulan ve yeni nesil konsollara rağmen hala popülaritesini kaybetmeyen PS4 şimdiye kadar ne kadar sattı?

Sony büyük merak oluşturan bu soruya da bir açıklık getirdi.

ps4 1

Yıl olmuş 2022 herkes hala PS4 alıyor!

2013 yılından bu yana yaklaşık olarak 9 senedir raflardaki yerini koruyan PS4 şimdiye kadar 130 milyon adet satmış durumda. Gerçekten de bu satış rakamının büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz.

Muhtemelen önümüzdeki süreçte PS4 biraz daha satmaya devam edecektir. Fakat PS5 stoklarının bollaşması ve oyunların da yeni nesle özel hale gelmesiyle birlikte PS4 satışlarının sonlanacağını söylemek pek de yanlış bir ifade olmayacaktır.

Sony, PS4 ile bir önceki neslin tartışmasız lideri oldu. Aslında bu nesilde de şimdilik değişen bir şey yok. Keza PS5 satışları, Xbox Series satışlarının çok önünde. Aradaki farkın azalıp, azalmayacağını ise zaman gösterecek. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz. Zira Xbox satışlarının da Game Pass sayesinde giderek arttığını göz ardı etmememiz gerekiyor.

AMD, FidelityFX süper çözünürlük 2.0 ‘yi tanıttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir