Yeni Xbox’lar 2026’da Piyasaya Sürülecek

Bugün düzenlenecek podcast’te Xbox’ın geleceğini öğreneceğiz. Fakat bu durum dedikoduların son dakikaya kadar sürmesine engel değil. Taze bir rapor konsolların geliştirilmekte olduğunu ileri sürdü.

Bu aralar Microsoft ve Xbox hakkında yoğun dedikodu trafiği var. Xbox oyunlarının PlayStation ve Switch’e geleceği söyleniyor. Ortalığın böyle karıştığı bir dönemde yeni nesil Xbox konsolları için bir iddia ortaya atıldı. Microsoft’a aşina kaynaklara göre şirket iki konsol stratejisini devam ettirecek. 2026 sonlarında konsollar satışa çıkacak. Kaynaklar bu modellerin tam olarak ne olduğunu söylemedi. Benzer bir iddia XNC podcast sunucusu MAGG (Middleagegameguy) tarafından da dile getirilmişti. MAGG yeni konsolların 2026’da piyasaya sürüleceğini belirtmiş, bir modelin Series X benzeri diğerinin de el konsolu olacağını rivayet etmişti. Yeni rapor MAGG’ın tarih ve iki model olacağı bilgileri doğruluyor.

Bugün resmi Xbox podcast’inde özel bölüm gerçekleşecek. Bu özel bölüme Microsoft’tan Phil Spencer, Sarah Bond ve Matt Booty katılıyor. Bahsettiğimiz üst düzey isimler markayla ilgili planları ve güncellemeleri anlatacak. Phil Spencer geçen hafta Twitter’da yaptığı açıklamada markanın geleceğine yönelik yeni vizyonlarını tanıtacaklarını söylemişti.

xbox 2

Dedikodu fitilinin ateşlenmesi bu sene başında gerçekleşti. Microsoft’un Hi-Fi Rush’ı PlayStation ve Switch’e çıkarmayı planladığı ileri sürüldü. Daha sonra Sea of Thieves’ın da diğer platformlarda çıkacağı iddia edildi. Starfield, Indiana Jones and the Great Circle ve Gears of War serisinin de PlayStation’a geleceğine dair raporlar yayınlandı.

Diğer yandan bazı içerik üreticileri markadan desteğini çektiğini açıkladı. Bu isimler arasında Microsoft’tan Phil Spencer ve Sarah Bond gibi üst düzey kişilerin takip ettiği fenomenler yer alıyor. Reddit ve sosyal medyada konsolunu PlayStation 5 veya Switch’le takas ettiğini ya da satılığa çıkardığını söyleyen kullanıcılar var.

Huawei İki Kere Katlanabilen Telefon Çıkaracak