Ana Sayfa Genel Yeni Şifreleme Teknolojisi Geliyor

Yeni Şifreleme Teknolojisi Geliyor

Dijital alanlarda artık eski şifreleme yöntemleri tarih oluyor. Yeni şifreleme yöntemleri üzerinde çalışan güvenlik firmaları, kalp atışlarınızı hissederek şifreleme kullanan bileklikler tasarladı.

Kendi kalp atışlarımızın şifreleme yöntemlerinde kullanılması, daha güvenli hayatları bizlere sunacaktır. Böylece şifrelerimizin başkalarının eline geçerek, kırılma yöntemleri ile aşılması söz konusu olamayacaktır. %100 güvenlikli bir yöntemin sahibi olacağız. Daha önce bilim adamlarının yaptığı çalışmalar neticesinde geliştirilen, beyin dalgaları yöntemi ve dijital parmak izi gibi çalışmalardan sonra kalp atışlarını kayıt ederek şifreleme yapacak olan bileklikler kullanım acısından daha güzel. Bilekliğin adı Nymi’dir. Elektronik bir takım algıları hissediyor. Kalp atışlarını saniye saniye takip ediyor. Bu takibat sonucunda şifreleme yapıyor ve bu şifreleri sizler, şifrelemek istediğiniz pek çok cihaza aktarıyorsunuz. Bu teknolojiyi geliştiren Kanada’da Bionym şirketidir. Bu sistemin beyin dalgalarını ve parmak izini kullanan sisteme göre daha zor bir algoritmaya sahip olduğunu sizlere söylemek isterim. Nymi bilekliğin çalışma şekli kısaca şudur.

130904_kaaalp7.hlarge

Nymi bileklik üzerinde bulanan düğme alıcı işlevi görmektedir. Bu alıcı işlevine sahip olan düğmeye yaklaşık olarak 2 dakika basılıyor. Bu sayede bileklik çeşitli elektronik dalgaları kaydediyor. Kaydedilen sinyal sizin şifreniz oluyor.Nymi bileklik bu şifreleme yöntemiyle istediğiniz cihazlarda kullanmanız mümkündür. Kullanmak istediğiniz cihaz da, Nymi bileklikle uyumlu yazılımın yüklü olması sadece yeterlidir. Bluetooth sistemiyle Nymi bileklik üzerinden cihazınıza tanımlayacağınız kaydedilen sinyaller sizin şifreniz olacaktır. Bunun için Nymi bilekliğe basarak, yeni kalp atışından yeni bir şifre türetilmelidir. Bileklik her türlü el hareketinizi de algılaya biliyor. Mesela elinizi sallamakla otomobilinizin kapısını açabilirsiniz. Evinizde ki elektronik aletleri çalıştıra bilirsiniz. Banka ödeme talimatlarına cevap vere bilirsiniz. Kısacası dokunmadan sadece uzaktan hareketlerle hayatınızı yönlendire bilirsiniz.

Cihaz satışa çıkarıldı. Fiyatı ise 79 dolar. Sağladığı özelliğe bakılırsa ucuz diyebiliriz. Ayrıca bu bileklikler görünümleriyle de, güzel bir aksesuar modeli sunuyor. Kıyafetlerinizle uyumlu bilekliklere sahip olabilirsiniz. Bileklik, İOS, Android, Windows ve Mac OS X işletim sistemlerine uyumludur. Sistem sizlere %100 güvenlik sistemi sunmakta. Güvenlik kaygıları olanlar için sağlam bir üründür.

 

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting