Ana Sayfa Genel 3D Tasarımlı Gözlükler Geliyor

3D Tasarımlı Gözlükler Geliyor

3D teknolojisi pek çok alanda değişikliklere sebep oldu. Bu değişiklikler hayatımızı artı yönde etkilediler. 3D teknolojisi şimdi de  gözlük tasarım alanında mükemmel bir yeniliğe imza atıyor.

Bu sayede gözlük kullanmayı seven kimseler, aradıkları gözlük ölçülerine daha kısa sürede ve yüz hatlarına en uygun gözlüğe sahip olacaklarıdır.

ABD’li bir şirket kişilerin yüz hatlarını 3D teknolojisi ile mm’lik bir şekilde kopyalayarak, kişiye özgü olan gözlük üretmeyi başardı. Bu sayede kullanıcılar, istedikleri modelde gözlüğe, yüz hatlarına uygun üretim sayesinde kavuşacaklar.  Bu durum gözlük kullanmayı sevenler için çok güzel bir yeniliği ihtiva ediyor. 3D teknolojisi sayesinde yüz hatların uyumlu çerçeveler, Protos Eyewear şirketi tarafından geliştiriliyor. Gözlük kullananlar bilirler. Bir milimetrelik bir fark bile görünüşlerde etki yaratabiliyor. Bu yüzden yüz hattımıza en uygun olanı bulmak için zamanlarımızı, vakitlerimizi harcarız. Ancak bu sistem sayesinde hem daha şık bir gözlüğe sahip olacağız hem de zaman ve vaktimiz cebimizde kalacaktır.

130810_protosss.hlarge

Toplu bir şekilde basılarak, piyasaya sürülen gözlükler kullanım açısından uygunluk gösterseler de, yine de, 3D teknolojisiyle üretilenler kadar iyi değildirler. Siz de yüz hatlarınıza uygun bir gözlük istiyorsanız, Protos firmasına e-mail yolu ile 2 adet fotoğraf yollaya bilirsiniz. Firma bu resimlerden sizin yüz hatlarınızı algılayan bir algoritmaya sahip. Yüz hattınız çıkarıldıktan sonra ise, 3D yazıcılarla çerçeveniz istediğiniz modele uygulanıyor. Kısa sürede üretim gerçekleşiyor. Tabi ki bir gözlük için ABD gibi okyanus ötesinden bir ülkeye sipariş vermek zor ama yinede gözlük kullanımına dikkat edenler yapabilirler.

Belki bir girişimci bu teknolojiyi ülkemize getirmeyi deneye bilir. Bu siz de olabilirsiniz. Sanıyorum maliyetleriniz kısa sürede büyük karlar ile size çok para kazandıra bilir. Çünkü gözlük kullanımı ülkemizde de yaygın bir aksesuar olarak kullanılıyor. Özellikle yazları gözlük fiyatlarında artış yaşanıyor. Bu teknolojide gözlük kullanımında yenilik sağlıyor. Kullanıcı bulmak ülkemizde de, rahat olabilir ve güzel kazançlar sağlaya bilir.

Şimdilik fotoğraflar üzerinden çalışan firma daha sonra bir web sitesi üzerinden, yüz tanıma sistemini devreye sokarak, yüz hatları ölçülerini almayı düşünüyor. Bakalım biz de bunun taliplisi kim olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting