Yeni Nintendo konsolu kaç dolardan satılacak?

Doom Eternal Nintendo Switch incelemesi 3

Nintendo’nun önümüzdeki yıl yeni nesil konsolunu tanıtması bekleniyor. Peki Japon konsol devinin yeni nesil konsolu için planladığı etiket fiyatı kaç dolar olacak? İşte konunun ayrıntıları.

Yeni Nintendo konsolu kaç dolardan satılacak? Konsol sektörünün önemli isimlerinden biri olan Nintendo yeni nesil Switch konsolu için geri sayıma geçmiş durumda. Aslında yeni nesil Switch konsolunun Switch OLED ile eş zamanlı olarak tanıtılması bekleniyordu. Fakat Nintendo Pro varyant için biraz daha bekledi.

nintendo swtich

Sızdırılan son raporlar yeni Switch Pro modelinin önümüzdeki yıl tanıtılacağına işaret ediyor. Peki bu modelin fiyatı ne kadar olacak? Geçtiğimiz gün Çin’de ortaya çıkan bir rapor Nintendo Switch Pro’nun fiyatı hakkında da bilgi veriyor.

Nintendo satışları geçen yılki karantinalar sebebiyle darbe aldı

Yeni Nintendo konsolu kaç dolardan satılacak?

Hali hazırda normal Nintendo Switch 300 dolardan satılmakta. Ülkemizde ise bu fiyat mağazasına göre değişiyor. Fakat ortalama 9000 TL ile 10000 TL arası bir fiyattan söz edebiliriz.

Eğer sızdırılan raporlarda doğruluk payı varsa yeni nesil Switch için Nintendo tam 400 dolarlık bir etiket belirledi. Evet yanlış okumadınız, 400 dolar. Bu da yeni nesil Switch’in Türkiye fiyatının 12000 TL civarında olacağını bizlere gösteriyor.

switch oled

Neresinden bakarsanız bakın Switch gibi bir konsol için 12000 TL çok yüksek bir meblağ. Elbette bu konsolun oyun kütüphanesi anlamında Switch ile aynı kalibrede olacağını da atlamamak gerekiyor.

Yani uçuk bir fiyata Switch Pro alana kadar PS5 almak çok daha makul görünüyor. Elbette burada kararın kullanıcılara ait olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Sirin V3 güvenlik odaklı telefon


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir